Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell magokat ültetni?

Hogyan kell magokat ültetni?

Figyelt kérdés
Pl. kamilla virág magot. Először tegyem tejfölös pohárba? Vagy simán ki a földbe? Ássak fel kis részt, szórjak oda virág földet, és szórjam bele a magot? Lehet cserépben is nevelni?
2023. márc. 13. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Google: kamilla ültetése. Hamarabb megvan, mint ide kiírni a kérdést.

De azért leírom. Szerintem mondjuk a beltéren vetés , aztán kiültetés felesleges macera, és nehezen tudom elképzelni, hogy az átültetést a kamilla jól viselné. Bár lehet. De mondom, szerintem felesleges.

A kamilla olyan mint egy gyomnövény, és úgy működik, mint a fű.

Kint előkészíted a földet (ásod, a rögöket szétdolgozod, a tetejét elegyengeted), és a kamillamagot szétszórod rajta, mint a fűmagot. Ha sorokba szeretnéd, akkor szórhatod vonalban is. Betakarni nem kell. A magok megvárják az esőt, de csírázás után ha nagy a szárazság, kellhet neki a locsolás, különben elszárad, kiég. Ha túl sűrűn kel, és nem tudnak egymástól fejlődni a növénykék (észreveszed, hogy amelyiknek több helye van, az már nagyobb, ahol csomóban vannak, azok meg kis csenevészek), akkor ritkítod, vagyis a felesleget kiszaggatod.

Igénytelen kis növény, ahol egyszer elveted, ott az elszórodott magokból a következő évben is kikel valamennyi.

A magról vetés egyébként minden növénynél más. Bolti vetőmagok zacskójának a hátulján fel szokták tüntetni hogy mikor, milyen mélyre és milyen sortávolsággal kell vetni, és később milyen tőtávolságra kell ritkítani.

2023. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, kerestem neten csak mindenhol mást írnak. Nagyon-nagyon köszönöm a választ.
2023. márc. 13. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az #1-ben írt dolgok helytállóak, kivéve, hogy a magokat nem kell betakarni. Akkor csak nagy szerencsével kel ki, ha valami madár vagy macska bekaparja. Én sekélyen végiggereblyézném vetés után a földet, akár csak kézzel is, ha kicsi területről van szó.
2023. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Esetleg szirti ternyéről lenne infótok? Sehol sem találok semmi használható infót. Kell palántának előnevelni? Kaktuszföld jó neki?
2023. márc. 14. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem bolti magot vettél? Mert annak a csomagolásán ott van minden lényeges dolog. Pl.:

[link]

2023. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De nincs rajta semmi olyan, csak, hogy mikor. A neten se találom, hogy kost akkor elő kell-e nevelni vagy valami
2023. márc. 14. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a legelső kép, az előnevelés szimbóluma alatt csak egy vízszintes vonal van, dátum helyett. Vagyis, nem kell előnevelni, hanem áprilisban lehet a szabadba vetni.

Nyilván az se kizárt, hogy virágládába vesd áprilisban, szabadba, és előnevelés után palántázd ki. Ez így bonyolultabb, több munka, könnyebb elrontani, de megvan az az előnye, hogy egyenletesen tudod kiültetni a már kikelt növényeket, addig meg gyommentesen tudod tartani a helyüket.

2023. márc. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves, hogy válaszolsz.
2023. márc. 15. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!