Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ásott és fúrt kutak bejelentés...

Ásott és fúrt kutak bejelentési kötelezettsége 2023.12.31-ig már törvényerejűre emelkedett?Elfogadták?

Figyelt kérdés
A kérdésben szereplő kutak bejelentési kötelezettsége érdekelne.Több variációt olvastam már, sőt próbáltam kitölteni a nyomtatványt, eredménytelenül!Hogy oldják meg azok az idős, külterületen, zártkertekbe élő emberek ,akik anyagilag sem engedhetik meg maguknak, hogy szakember készítse!A környezetemben csak ilyen emberek élnek,ilyenkor mi történik,ha nem tudja, vagy nincs internet, hogy utána nézzen!Sokan gazdasági épületként nyilvántartott épületben élnek! Az Önkormányzat küld tájékoztatást, már ha van ott bejelentett lakhatása? Érdekelne, hogy mi az újabban elfogadott törvény, hol tudok utána nézni?

#Be kell jelenteni a fúrt vagy a 70-80 éves ásott kutakat?
2023. márc. 29. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
A törvényt már évek óta és elfogadták csak mindig toltak a határidőn egyet.Szerintem még mindig nincs kidolgozva kinek kell bejelenteni mennyibe kerül ez..Az önkormányzat is küldhetne valami tájékoztatást.
2023. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy tudom, valami dokumentációt kell készíttetni szakértővel, de hogy milyen szakértővel és őket hol lehet megtalálni azt én sem tudom.

100-150e Ft körüli összegeket emlegetnek szakértői díjként erre. Maga a bejelentés az ingyenes.


Biztos vagyok benne, hogy a legtöbben nem fogják bejelenteni. Kérdés, hogy utána mi lesz a joggyakorlat? Tűzzel-vassal kikényszerítik, felderítő csapatok járják az országot és sz..rá büntetnek minden kisembert, vagy elalszik az egész ügy, esetleg egy-egy peches embert néha megbírságolnak százezrekre? Én ez utóbbit valószínűsítem, ez jól illeszkedne a jelenlegi kormánypolitikához: mindenkinek legyen annyi vaj a fején, hogy féljen a hatalomtól, így senki nem mer hangosan, nevét/arcát vállalva szót emelni a kormány disznóságai (pl. akkumulátorgyárak létesítése) ellen.

2023. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A törvény tervezetet tudom ,hogy tologatták, de ez az utolsó határidő nem tudom mennyire elfogadott már!Mennyi anyagi vonzata van , hogy minden kútra vonatkozik,és vonatkozik e minden 70-80éve meglévő téglából készült kútra, ami már rég nem működik!Nem szüntetném meg ,ez és a pince is már turisztikai látványosságnak is megfelelne!Nem lettem bölcsebb most sem!
2023. márc. 29. 11:48
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Elfogadott a határidő. Jövőre büntethetnek. 50-150 ezer a terveztetés. Valaki kiszámolta idő se lenne mindet megterveztetni addig. Engem nem érdekel. 10-20 ezres illetéket elfogadnék de ennyit nem fizetek.
2023. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1995. évi LVII. törvény VIII. fejezet 29. § írja elő, hogy a kutakra vízjogi engedélyt kell kérni.

A 29. § (7) pontja írja, hogy aki ez év végéig bejelenti, az nem lesz megbírságolva. Ez a rész 2021. január 1. óta van hatályban ebben a formában, szóval nem frissen lett meghozva. (Előtte is volt ilyesmi, csak a dátumot módosították 2020-ban.)

A múlt héten valami minisztériumi akárki azt nyilatkozta, hogy anyagilag segítséget nyújtanak majd a szakértői díjak csökkentésére. De hát miért pont most mondanának igazat, ha eddig nem? :)

2023. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ma néztem meg a videót, ahol arról nyilatkozott az illetékes, hogy 80 m talpmagasságig nem kell engedélyeztetni!A határidő 2028! A Facebookon osztotta meg valaki egy monori csoportból!
2023. márc. 30. 18:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez fontos infó, köszi!

Linket tudnál adni?

Én is szeretném megnézni!

2023. márc. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Na várj csak, kérdező!

Engedélyeztetni nem kell, de bejelenteni azt is kell, ugye? És akkor a bejelentéshez kell a szakértői dokumentáció 100-150e Ft-ért, valamint onnantól bent vagy a nyilvántartásukban és ha kitalálnak egy adót erre, akkor már nem tudsz kibújni alóla. Sőt, ha eleged lesz az egészből és inkább betemetnéd a kutat, már azt sem teheted meg olyan egyszerűen.

2023. márc. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7/8 kérésére!Nem tudom belinkelni,annyi hogy 5 éve volt fen ez a videó!Azóta sok minden változott,és sajnos változhat még!
2023. ápr. 1. 09:39
 10/10 librikus ***** válasza:

Inkább kérdeznék, mint jótanácsokat adnék. Néztem a külföldi törvényeket a kutak bejelentéséhez és engedélyezéséhez. EU. törvény lehet, mert mindenhol kötelező.

A hazai törvény:

Minden olyan kútra vonatkozóan fennmaradási engedélyt kell kérni, amelyet engedély nélkül létesítettek.

Fontos, hogy a fennmaradási engedélyezési eljárást a jogalkotó kiterjeszti mind az ásott, mind a fúrt

kutakra.

A locsolási céllal létesült kutak fennmaradási engedélyeztetése és az ivóvízigény kielégítése céljából létesült kutak eljárásában van különbség:

Csak akkor kell a szakhatóságot bevonni, (Vagyis a helyi önkormányzat megadhatja az engedélyt? Véleményem szerint) ha a kút ivóvíz igény kielégítésére szolgál. Vagyis amennyiben van vezetékes ivóvíz az ingatlanon és a kút pl.: csak locsolásra, vagy állatitatásra szolgál és ez

nem gazdasági célból használják, akkor nem kell a Népegészségügyi Főosztályt szakhatóságként be vonni. A szakhatóság az eljárása során a kérelmezőt akkreditált laboratórium vízmintavételre kötelezi és

megfelelő vízminőség esetén adja meg a szakhatósági hozzájárulását.

xx

Bejelentés ingyenes 2023 dec. 31. A vízért fizetni kell! Távmérős vízmérőt beiktatni, a szerkezetet 5 évenként felülvizsgáltatni! Nahát, erről az utóbbi bökkenőről kellene a többet tudni.

2023. ápr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!