Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyő oszlopok (körülbelül...

Fenyő oszlopok (körülbelül 15- 20 centi átmérőjű... Hengeres) alkalmasak e kerítésoszlop nak?

Figyelt kérdés

A kertben szeretném alkalmazni

És ha igen, mivel kellene bekennem hogy legalább egy öt hat évig kibírja... Ne menjen tönkre a földben?


2023. ápr. 6. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
5-6 évet kibír egy 15-20cm-s oszlop. Amúgy talán valami bitumenes cuccot keresgélnék. De inkább megfaragnám és gerendatalp.
2023. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a bekenés kevés, áztatni kellene pár hétig kátrányban...akkor legalább tíz év
2023. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Mit értesz konkrétan ban az alatt hogy meg farag nád illetve a gerenda talp?
2023. ápr. 6. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: Az alsó 10-15 cm-t megfaragnám szögletesre és bebetonozható vagy földbe üthető gerendatalppal tenném le, így nem érintkezik a talajjal közvetlenül. De ha tényleg csak pár évre kell vagy sok van akkor nem biztos, hogy megérné.


[link]

2023. ápr. 7. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ez az, komoly befektetést nem ér meg a kezeletlen fenyő.

Nálam a kivágott nagy fenyő tönkjén ősszel már kalapos gombák teremtek, 3 év után elporladt az egész. Nem biztos, hogy nálad is van ilyen gomba, de lehet.

Vasúti talpfák készülnek fenyőből, némelyik 50 évet kibír a földben, de azok telítve vannak kátránnyal. Úgy minden nélkül nem sokat bírnának. Külső festés vagy olajozás semmi, mert megrepednek, és bemegy a gomba a belsejébe, a külső festékes rész megmarad, a belseje kikorhad.

Szilfát ástam le kerítésoszlopnak, az keményfa, azt hittem, 15 évre jó lesz, de már 6-7 év után kikorhadt az első. Pedig olajjal hígított gépzsírral kentem be vastagon.

Egyedül az akácfa az, ami minden kezelés nélkül is évtizedeket kibír. (Két éve szedtem ki 60 éves kerítést, amiben a legtöbb még eredeti akácoszlop volt.) Szóval vagy vegyél akácot, vagy bontott vascsövet v. szögvasat v. hasonlót, és azt betonozd be fúrt lyukba.

2023. ápr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!

Köszi köszi!!

2023. ápr. 7. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!