Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes még otthon kialakítani...

Érdemes még otthon kialakítani egy 1000 m2 körüli kertet zöldségeknek ? Paprika paradicsom hagyma krumpli uborka hasonló . Eszköz van hozzá. Saját felhasználásra.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 6. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Nincs az az isten, hogy én belefeccölnék annyi időt, pénzt meg melót, amennyi kell hozzá, hogy normális kert legyen belőle, de lelked rajta.
2023. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Megeri.
2023. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
82%
Megérheti attól függ mennyi időd van rá. És meg kell vàlogatni mivel éri meg foglalkozni.
2023. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Persze hogy megéri!

Minimális pénzből rogyásig tudod pakolni a kamrát/pincét paradicsom befőttel és ilyen olyan savanyúságokkal!

Na meg persze sok egyebet tartósítás nélkül is el tudsz tenni télire pl hagyma, krumpli.


Nekem is van egy nagyobb konyhakeretem, plusz egy 25méteres 12-es fóliasátram.


Bár én most az utóbbi időben jobban ráálltam a gyümölcsfákra, bogyós gyümölcsökre, szőlőre.



Viszont csak akkor érdemes belevágni ha szeretsz ezzel foglalkozni!

2023. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

nem szabad otthon szarakodni. 970 nm a kertem, de rengeteg a meló vele. Van egy bővizű ásott kutam is, de a szárazság az betesz mindennek.. A nejem imádja, de úgy, hogy reggeltől estig én gürizek a kertben, szedem a termést, ő meg befőz. Aztán elajándékozza.

...és...piacranjárunk, mert ott jobb minden


Hiába mondom, hogy az otthoni bio, az mem érdekli, veszi a permetes(de agyon szép gyümölcsöket,stb)


Ha egyedül lennék, akkor csak sima füves kert lenne.


Szóval marhára nem éri meg...de mozgásnak kiváló...a jó levegő már nem igaz, mert mindig van egy kötsög, aki füstöl, vagy permetez.

2023. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Akkora területen mindent meg tudsz termelni egy kisebb családnak és nem sokkal kerül az több időbe, mintha el kellene menned vásárolni.

Na jó, annál több azért, de engem már az is lenyűgöz, ahogy a magokból kikelnek a palánták.

Olyan elképesztő drága minden, hogy ha egy kis kedved van hozzá, ki kell próbálni.

2023. ápr. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha szeretsz ezzel foglalkozni vagy csak kicsit is érdekel az egész, akkor mindenképpen érdemes belevágnod. Szerintem megéri. Ha szereted, akkor hobbinak, kikapcsolódásnak, mozgásnak is szuper.

Igaz nekem nincs olyan nagy területem, mint neked lenne, de én imádom. Már most nagyon várom, hogy tudjak kint dolgozni. Az is hatalmas pozitívum, hogy nagyon sokat is lehet spórolni, ha magadnak termeled meg a zöldségeket és gyümölcsöket. Hagymát, borsót, babot, zöldbabot talán nem is vettem mióta veteményezek. Egész évben elég a következő termésig. Akkora területen, amekkorát írtál, simán mindent meg tudsz termelni családodnak. Csak legyen helyed elrakni a bő termést. :)

Pár hete ástam fel új részt én is, szerintem vágj bele te is.

Minden jót a kertedhez. Ha belevágsz, majd írd meg, hogy mik a tapasztalataid, élményeid!

2023. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

1000 m2 zöldségnek sok, ha nem 8-an vagytok a családban. Szóval, a felét v. valamennyit gyümölcsfával lehetne beültetni.

Természetesen megéri, mert átlag 20-25 Ft kilónkénti áron megtermelsz mindent. De csak abban az esetben, ha:

- Értesz hozzá.

- Hajlandó vagy minden munkafázist akkor elvégezni, mikor szükséges. Nem a jövő héten, hanem amikor itt az ideje. 3 centis gyomnál végigszaladsz a kapával egy óra alatt 200 m2-en, de ha nem csinálod, bejön egy esős idő, 10 nap múlva már akkora a gyom, hogy 6 óra kínkeserves munkába kerül a rosszabb eredmény.

- Megvannak a lehetőségeid hozzá. Tehát nem töltesz 2 hetet távol munka miatt, hanem legalább 4-5 naponta végig tudod nézni a kertet, hogy van-e valami nagyon sürgős munka, és ha igen, akkor megcsinálod. Kell lenni szükséges felszerelésnek, beleértve egy rotációs kapát.

Úgy általánosságban: megfelelő módon, megfelelő időben elvégzel minden munkát, amit szükséges. Pl. nem áprilisban akarsz hagymát duggatni, hiába pólóban kertészkedni jobb, mint kabátban. Nem 20 centis sortávval ültetsz nagy térigényű növényeket.

De nem csinálsz semmi olyan munkát, amit nem szükséges, mert az egyrészt időpocsékolás, másrészt pénzpocsékolás, és a végén ott leszel, hogy mindig dolgozol, és még sincs termésed, és akkor odalesz a kedved. (Ezt jelenti a hozzáértés.)

2023. ápr. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Lejet trukkozni. Gyom ellen pl takaro foliaval.

Locsolashoz izzado tomlo vagy csopogteto.

2023. ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nagyon kell szeretni, hogy megérje.
2023. aug. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!