Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zúzalék autóbejárónál okozhat...

Zúzalék autóbejárónál okozhat kárt a gumiban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Keresgéltem, és megtaláltam ezt a kérdést, és itt is hagyom, hátha valakinek aktuálisak az ottani válaszok.Én is azon töröm a fejem, hogy olcsóság szempontjából tudok elérhető tégla-beton zúzalékot, és ezzel leszórnám az autóbejárót, ami egy nyílegyenes 25-30 méteres, 3 méter széles földút/földszakasz.Tehát nem kell benne fordulni sose, csak nyílegyenesen menni.Szegélyezést természetesen megoldom, mert azt kaptam használtan ingyen szegélyköveket.


Igen ám, viszont a kövek okozhatnak kárt az autó gumijában?Van akinek ebben van tapasztalata?Ekkorák lennének a zúzalékokban a kövek, vagy is pontosan ez:


[link]


És itt a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__698126-mit-lehe..


Lehet, hogy kicsit buta kérdés, de szeretnék biztosra menni.Köszönöm!


2023. ápr. 8. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre még illk tenni kiékelő réteget, mert ez túl nagy szemcseméretű.

Terítsd meg 5cm vasatgon 0-20 zúzottkővel, úgy tökéeletes lesz.

2023. ápr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2023. ápr. 8. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a nagy köveket fixálják majd a kisebbek, amik kitöltik a hézagot.

Aztán meg a föld még jobban, mert garantáltan fű fog benne nőni pár év után. Ráhordott levelekből humusz képződik, a széleken a giliszták rátúrják a földet a geotextilre, a fűből újabb humusz lesz, stb. (Nagybátyám fúrt magának kutat az udvaron anno, és 30-40 mélyen kockakő burkolatot talált. Mint kiderült, kb. 40 évvel azelőtt még csak a kockakövek közt volt fű, aztán így belepte.)

Ha a fotón látható nagy kövek élén jár a gumi, az nem tesz jót neki. Azért is kell az apró kavics.

2023. ápr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsot!
2023. ápr. 9. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!