Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy jön ki a matek azoknak a...

Hogy jön ki a matek azoknak a gazdaknak akik 10-20 ha-on kajszival foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nekem is van 4 fám, és az utóbbi időben, hogy rendszeressé váltak a tavaszi fagyok, így kiszámoltam, ha 1 fához csak 1 db gyertyát vesznek meg (ami 1 éjszaka) és ha mondjuk 5 fagyos éjszaka van, az mar 30.000 huf minusz!!! Es meg sehol nincs a permetezes koltsege, a talajmuveles, a metszes, a betakaritas, es a rengeteg munka amivel jar...

1 fa pedig , ha lehoz 50.000 ft-ot, akkor nemhogy profit, de meg minuszos is. Nem?



2023. ápr. 9. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagy területen nem gyertyával vacakolnak, hanem pl.: szélgépekkel.


Az ipari gyümölcsternesztésnél más a matek, mint a kiskerteknél. Ha egy gazda évekig mínuszban jönne ki, akkor váltana.

2023. ápr. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Szomszéd falunál elég sok van. Szokott lenni barack pedig nálam 3 évben elfagyoott. Idén nagyrésze megmaradt most kivételesen. Szóval vannak később érő fajták. Meg itt ilyen apróbb szeműk vannak olyat termelnek lehet jobban bírják.
2023. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Eleve, a termelők többsége nem olyan helyen termel, ami fekvése miatt teljesen alkalmatlan a termelésre. (Én pl. az utóbbi 25 évben csak egyetlen évben, tavalyelőtt nem tudtam eladni sárgabarackot, pedig még soha nem védekeztem semmivel.)

Idén a legtöbb helyen csak kb. 3 veszélyes éjszaka volt, más években többnyire kevesebb van. Egy gyertya 8-10 órát is kibír, de veszélyes éjszakákon se 10 órát égetnek, hanem amennyit szükséges. Fenológiai állapottól függően -6 és -1 közt gyújtják be, tehát csak kb. 2 gyertyát használtak el idén fánként. Enyhébb hidegben eleve csak fele darabot raknak ki. Nagyban nem 6000-ért veszik darabját.

Szerintem, mindent összevetve, 10 E alatt költöttek fánként.

Oké, hogy vannak még mindenféle költségek, de a gyümölcstermelés költségének legnagyobb része a termés betakarítása és árulása. Ez pedig termésfüggő, ha van termés, van költség, ha nincs termés, nincs költség.

2023. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Ma gazdák az állami támogatásra alapoznak.Már az idén is több milliárdot fizettek ki nekik.Abból a pénzből amit alakosságtól Áfa cimen beszednek.

Az ársapkás gázolajból is bekészleteztek. Egyébként is olcsóbban kapják,mit a lakosság.Mindent leírnak az adójukból amit csak lehet.

Aztán jön az aszály,jégverés,belvíz,a megmaradó gyümölcsök károsodása .Aztán verik a biztosítók ajtaját.A kis magán kertekben talán nincsenek ilyen gondok.A permetszerekről még nem is szóltam.A nagyüzemben használtakhoz még kis szerelésben sem leget hozzá férni.Úgy gondolják a

65-70 éve ember talán tanfolyamra fog járni.

Miért van az,ha valamiből jó termés igérkezik,annak fel kell emelni az

árát.Most sírnak a magyar gabona termelők,tele vannak a raktárak búzával,de liszt ára,meg az ebből készültek az egekbe .Ki érti ezt ?

A fidesz kormány biztos .Az állami támogatáson termelt terméket tarják vissza magas áron . Valójában erre játszanak.Persze ez nem olyan,mint 1 szálvas,önmagában is elvan éveken keresztül.A megsemmisitése is költséget jelent.Minden gazda megkapja azt amit érdemel.El kell olvasni a karma törvényeit.Ebben az országban vad kapitalizmus van .

2023. ápr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden gazdának (vállalkozónak) tudni kell,nem csak nyereség van,veszteség is lehet .A hatalmas nyereségért,több holdat is bevállaltak,gondolom állami segítséggel.Most meg sírnak mint a fűrdős kqva .

A 70 éves Mariska néni 1 elfagyott barackfa fagykárátki fogja megtériteni ?

Ő csak 1 üveg lekvárt szeretett volna elrakni.

Majd gyűjtünk nekik is ,mint Isaurának.

2023. ápr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

A 4.-es pontosan leírta!!


Amúgy pont a tegnapi tv híradóban mutatták, hogy a szarrá támogatott gazda sírt, hogy idén az epret hétezer azaz 7.000 Ft/kg áron kénytelen árusítani.

Miközben a messziről ideutaztatott görög eper ezervalahányszáz Ft-ért kapható a viszonteladóknál, akik kb. 100% hasznot szoktak a gyümölcs árára rátenni.

2023. ápr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!