Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kézi kaszán gondolkodom. Hány...

Kézi kaszán gondolkodom. Hány cm-es pengéjű a leggyakoribb amivel jól és hatékonyan lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 12. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyira nem egyszerű kaszálni, gyakorolni kell a tartást, kasza kalapálást, fenést. A gaz még oké, de a sima fű vágásához gyakorlat kell.1t

De hosszút ne vegyél, mert tönkrevágod az elejét, nagyhoz kell a gyakorlat.

kb olyan 60cm

2023. ápr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70 es vegyél.Ha lehet Szengotthárdit .
2023. ápr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha rám hallgatsz, akkor kérjél kölcsön valakitől egyet és próbáld meg, hogy egyáltalán tudnál-e vele kaszálni.

Előtte azért kössél életbiztosítást, mert könnyen bele tudsz vágni vele a lábadba. (is)

2023. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1 "Annyira nem egyszerű kaszálni, gyakorolni kell a tartást, kasza kalapálást, fenést. "

Ezzel vitatkoznék, még én is meg tudtam tanulni, pedig akkor még csak 60 kilós csaj voltam. :)

Az már más, hogy a nagy gazt valóban könnyebb kaszálni, mint a füvet és oda jobb egy fűnyíró ha arra kell neki.

Kérdező

Ha tényleg füvet szeretnél rendszeresen kaszálni azt gondold meg! Kaszával nem tudsz kisebb területet, keskenyebb helyeket vagy épülethez, fához közeli részt nyírni, a kaszát nagy nyílt területen tudod jól használni. Ha fűhöz kellene kertben akkor állhatsz neki utána sarlóval dolgozni a maradék helyeken. Nem lesz sem egyenletes, sem elég alacsony a fű, sem szép.

Kaszálni tényleg magas füvet, gyomos területet vagy takarmánynak való rétes területet érdemes. Ha ahhoz kell akkor hajrá!

2023. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4# én nem, de apám, nagyapám a pázsitfüvet ugyan olyan szépen vágta nintha fűnyíróznád, akár 1-2cm is levágott a tetejéből. A tarlónak is szép egységesnek kellett lenni régen, különben megszólták, hogy nem tud kaszál ni.

Nem írtam,hogy nem lehet.

2023. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz hozzá, akkor gyakorlásnak vehetsz ilyen kis 70 centiset. Ha megtanulsz kaszálni, és nagyobb területen akarsz vele haladni, akkor inkább 1 méteres kell.

(Gyerekkoromban apám meg nagyapám ilyennel minden évben lekaszált annyi füvet árokpartokról meg pataktöltésekről, hogy 8-10 hízóbikának elég volt egy évre.)

2023. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!