Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyáron házi sárgabarack és...

Nyáron házi sárgabarack és őszibarack szedett magját el lehet ilyenkor újra ültetni?

Figyelt kérdés

Nyáron elültettem néhány magot cserépbe. Nem látszódott semmi rajtuk. Most kiborult az edény. Megpróbáljam újra elültetni?

Az elültetett magok mellett a műhelyben (sötét helyiség) 2-3 dobozba beraktam magokat, hogy majd elültetem. Ez elmaradt. Most megtörtem és a kis magokat kiszedtem. Többsége kiszáradt, de amelyek sötét dobozban voltak, azok nem száradtak ki és egy magon kb 2 cm csíra látszik. Elültethetőek? Ültetés előtt áztassam be? Hogy ültessem?



2023. ápr. 13. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
persze csak teljesen felesleges mert jó eséllyel nem lesz jó a termése (vagy nem is fog teremni)
2023. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

El lehet,1 félre eső helyre temesd el.Van rá esély valamelyik ki csirzik.

Legyen mindig nedves a földje.

2023. ápr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#1 Az oké, de simán átlehet oltani a magoncokat. Az is lehet hogy az a terve a kérdezőnek.
2023. ápr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ültesd el szabadba, nem kell velük semmit csinálni. Megöntözöd, megjelölöd, kész.

Azt jól írják, hogy nem lehet tudni, mi fog teremni majd rajtuk. Lehet jó fajta, de nagyobb az esély, hogy nem annyira jó. Csak az a biztos, hogy nem ugyanolyan termés lesz, mint amiből kiszedted őket. Akkor, ha nem tetszik, át kell oltani.

2023. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ahogy a kérdésben is írtam, az egyik magon kb 2 cm csíra van már. Kíváncsi is vagyok, hogy mi lenne belőlük. Még sosem próbáltam. Másrészt, ha életerős magoncok lennének, akkor alapnak jó lenne használni, ha nem is terem jól, de átoltáshoz alapanyagnak gondoltam. Nem értek hozzá, csak józan paraszti ész és hobbi kertészkedő szinten. :D
2023. ápr. 13. 16:35
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
Sarga barack àtoltásra jó. Ősziből viszont lehet szèpen bőven termő fát nevelni. Mindegyik sokat és finomat tud teremni. Nekem sok magról kelt őszibarackom . Itt annyi a bizonytalanság hogy nem tudod milyet terem. Van amelyik visszaüt az eredeti gyümölcsre és szemre is csodaszêp lesz de van amir meg apróbbat terem csak. De az is finom.
2023. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem véletlen, hogy sárgabarackot a faiskolákban nem szemeznek barackra, csak mirabolánszilvára. Az sokkal ellenállóbb gyökeret nevel. Sőt, még törzset is sokkal jobbat nevel, olvastam erről, hogy a 100 éves barackfák szinte mind magas törzsre vannak oltva. (Mármint, nem föld felett lett belerakva a barack, hanem koronaszinten, és ott közvetlenül elágaztatva.)
2023. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bármikor el lehet ültetni, legjobb közvetlenül kiköpés után, ugyanis, ha sokat áll szabad levegőn és kiszárad, akkor a csíraképesség gyorsan eltűnik. De a szabadföldbe ültetés után sem feltétlenül csirázik ki abban az évben, mert a legtöbb magnak szüksége van bizonyos alacsony hőmérsékletre a későbbi kicsirázáshoz. és ismeretes az "elfekvés" jelensége, amikor a kellően nedves talajban is csak évek után csiráznak ki a magvak.
2023. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Saját fogyasztásra, a családnak vannak a gyümölcsfák. Minket nem zavar, ha kisebb gyümölcsöket teremne a jövőben.

Az is nagy örömet okozna, ha lenne belőlük valami, főleg ha átoltás nélkül. :)

Köszönöm a válaszokat, mindenképpen elültetem. Tegnap úgyis egész nap esett az eső, meg most is. Jó nedves most a föld.

2023. ápr. 14. 08:12
 10/13 anonim ***** válasza:
7# Vadkajszira szoktak kajszit vagyis sárgabarackot oltani!
2023. ápr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!