Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nyáron házi sárgabarack és...

Nyáron házi sárgabarack és őszibarack szedett magját el lehet ilyenkor újra ültetni?

Figyelt kérdés

Nyáron elültettem néhány magot cserépbe. Nem látszódott semmi rajtuk. Most kiborult az edény. Megpróbáljam újra elültetni?

Az elültetett magok mellett a műhelyben (sötét helyiség) 2-3 dobozba beraktam magokat, hogy majd elültetem. Ez elmaradt. Most megtörtem és a kis magokat kiszedtem. Többsége kiszáradt, de amelyek sötét dobozban voltak, azok nem száradtak ki és egy magon kb 2 cm csíra látszik. Elültethetőek? Ültetés előtt áztassam be? Hogy ültessem?



2023. ápr. 13. 11:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10

Igen. Elméletileg...

De ritkán alkalmazzák. Én még életemben se láttam faiskolában.

És a vadkajszi meg a nemes kajszi két különböző dolog. Itt nem vadról van szó.

2023. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Elültettem ma végül a magokat. Jó vizes volt a föld a sok eső miatt. A füvet nem tudtam kiszedni, annyira ragadt. Megjelöltem kisebb botokkal,hogy meddig szórzam el a magokat. Nem tudom, hogy mi lesz belőle. Kíváncsian várom. :)
2023. ápr. 14. 16:35
 13/13 anonim ***** válasza:
Fű közt, az problémás. Mindenképpen kapált és felásott földbe kellett volna, itt ha kikel is, nem fog fejlődni.
2023. ápr. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!