Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e normál locsolótömlőt...

Lehet-e normál locsolótömlőt földbe fektetni?

Figyelt kérdés

3/4"-os locsolótömlő egy szakaszát földbe fektetném, fagyhatár fölé, kb. 30 cm mélyre. A tél előtti leürítést meg tudom oldani, viszont nem tudom hogyan viselkedne a tömlő több éven át a föld alatt.

Tudom hogy a KPE cső lenne az igazán alkalmas, mégis inkább elkerülném. Köszi.


2023. ápr. 13. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,csak össze ne nyomódjon.Az élettartama jócskán meg hosszabbodik.

Nem öli szét a nap.

2023. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi bajod a KPE-vel? A sima tömlő nem jó, ha nem tudod leüríteni a vizet szétfagy vagy a föld összenyomja és nem tudod használni.
2023. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A föld összenyomja és semennyi víz nem megy át majd rajta, azon kívül nincs más baj vele.
2023. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
4 éve van földbe ásva a locsolótömlőnk, kb. 6 méternyi részen. Nem fagyott szét, nem nyomta össze a föld.
2023. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A földnyomást nem vettem számításba. Sajnos ez a tömlő hajlamos összenyomódni, így valószínűleg nem lesz működőképes.

Köszönöm a válaszokat.

2023. ápr. 13. 20:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Továbbá a KPE cső olcsóbb is, mint egy jobb minőségű slag.
2023. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!