Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magyar kertekben miért elterje...

Magyar kertekben miért elterjedtebb az alma mint a körte általában?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 17. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Az almát jóval hosszabb távon el lehet tartani.
2023. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
A körte sérülékeny, rövid a termésideje, nem eltartható és kevesebbet használunk belőle.
2023. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem nincs ugyan kertem, de en speciel utalom a kortet, minden formajaban, nekem egyaltalan nem izlik😄 Ugyhogy nalam pl emiatt lenne inkabb alma, azt szeretem, magaban is, sutibe is.
2023. ápr. 18. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Az alma sokoldalúan felhasználható, a körtét sokan nem is szeretik.
2023. ápr. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
33%
Mèg pàlinka formájában se keresik a körtét.
2023. ápr. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Az almát jóval hosszabb távon el lehet tartani."


Körtékből is vannak téli körték amiket tavaszig lehet tárolni. Illetve vannak nyári almák amik pár napig fogyaszthatóak. Ez a hozzászólás értelmezhetetlen.

2023. ápr. 18. 07:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Felénk egyértelműen több embernek van körtefája, mint almafája.

Meg úgy általában is, ahogy utazgattam az országban, körtefából láttam többet. Az almával sokkal több baj van.

Lehet, hogy te szabolcsi vagy, vagy más almatermelő vidéken élsz?

2023. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

"Mèg pàlinka formájában se keresik a körtét."


Bár tudom, hogy ezekkel tisztában vagy, de mindegy... azért leírom. :)

Nem csoda, mivel a körtéből készülnek az igazi gányolások! Egyrészt baromira sérülékeny gyümölcs, másrészt ha nincs megfelelően metszve a fa, akkor nagyon rendszertelenül terem, ennek okán gyűjtögetve cefrézik, ami pedig már garancia valamiféle ótvar, sz-r pálinkára! Sérülékenysége okán, ha sérült gyümölcs kerül a cefrébe, az szintén nehéz, bűzös párlatot eredményez. Egyes körtefajták képesek úgy megromlani, hogy külalakra nem tapasztalsz elváltozást, azonban félbe vágba, azt megszagolva érezheted, hogy nem jó! Ez simán bekerül a cefrébe, mert félbevágja, és azt mondja, hogy úúúú ez jó érett, ebben van a cukor igazán...

Sava alig van, romlékony a cefréje, azok akik a cefrét nem savazzák semmilyen formában sem (ha más nem, akár alma hozzáadásával) garantáltan ecetesedésnek indul azoknál, akik nyomkorásszák, kevergetik a cefrét, márpedig az elsöprő többség nem bírja megállni, hogy ne turkáljon benne. Könnyen megtelepedig rajta a penész is... Így, ezt összegezve nem csoda, hogy nem nagyon keresik a körtepálinkát, mivel az esetek elsöprő többségében ahhoz valamiféle rossz "élmény" társul! Aztán az idősebb korosztályban meg a szocializmusban igen elterjedt bolti "császárkörte" névre hallgató körömlakklemosó takony nem kis traumát okozott, amiről szentül hiszem, hogy öröklődhet! A trauma öröklődhet! :)

2023. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8

Amiket leírtál, az így hülyeség, ahogy van.

Nyilván léteznek hozzá nem értők, de ez nem a körte hibája.

Gyűjtögetve és savazás nélkül is lehet jó pálinkát csinálni még sérült/hullott körtéből is, ha valaki tudja, mit kell csinálni, és mit nem szabad csinálni.

2023. ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na figyelek, mit kell?!

Szerintem amit leírtál az a hülyeség úgy, ahogy van!

:D

Felmerül-e benned a kérdés, hogy ugyan már miért? Ha nem, akkor kár volt egyáltalán nekem címezd a mondandódat, mert minek szólsz hozzám, ha nem beszélgetnél, ha meg felmerül, akkor gondolhatnád azt, hogy bennem is felmerül, így ennyi, hogy "hülyeség", egy kicsit kevés!

Türelmetlenül várom az itinert tőled, mit nem szabad csinálni! Mert lényegében leírtam mit nem szabad. Azt nem írtam, hogy ez a körte hibája volna, hogy nem értenek hozzá egyesek, de hát na ez az ami úgy ahogy van hülyeség, hogy ez a körte hibája volna és hogy én ezt állítottam volna. Mert ha így értelmezed azt, amit írtam, az baj, akkor nem érted a magyart. Gyűjtögetve cefrézni sehogy sem lehet! Ez a hozzá nem értésedet tökéletesen tükrözi, úgyhogy nyilván van, akitől elfogadom, ha belejavít a mondandómba, de Te ezek után, még véletlenül se aposztrofáld hülyeségnek azt, amit írtam, mert totál dilettáns vagy ha ilyet leírsz! Az, hogy neked mi a jó, azon én nem vitázhatok, az a Te ízlésed és azon nem lehet mit vitázni, de attól még a hiba az hiba! A cefrézés alapjaira mondod azt, hogy hülyeség!!! A tankönyvvel vitatkozol! Nem én vagyok a tankönyv, számos dolog van a témában amivel bizonyosan nem vagyok tisztában, biztos, hogy van nálam lényegesen kiműveltebb is, de ez egy olyan alap dolog, mint a matekban az összeadás! Erjedésben lévő cefrébe gyümölcsöt nem teszel, sőt ahhoz hozzá sem szabadna nyúlni, de beleuntam én már ebbe, hogy a hülyékkel vitázzak bármin is, mert még az érthető, ész érveket is megb...nák, csak azért, mert náluk a lehetséges hibaforrásból nem adódott hiba, pontosabban vélelmük szerint nem adódott! Hogy pár példával éljek, belenyúlhatsz százszor is egy forgó gépbe és 100. alkalommal is megúszhatod, hogy nem tépi le a kezedet, de a kérdés az, hogy minek nyúlkálsz bele, ha nem muszáj? Elszívhatsz napi 20 szál cigarettát úgy, hogy sosem lesz tőle tüdőrákod és egyébként is öregapád is 97 évig élt és folyton ott lógott a szájában, de ki a f-sz tudja mi lenne akkor ha mondjuk nem dohányoznál, nem igaz? Élhetsz számos dologgal együtt nem hogy megbékélve azzal, hanem ahhoz olyannyira hozzászokva, hogy azt gondolod ez ilyen, másképp nem is bír lenni, holott valszeg bír másképp lenni másmilyen lenni, ha nem dohányoznál, csak ezt sosem tudod meg, mert dohányzol, és azt sosem tudod meg, hogy a másik bőrében milyen lenni!

2023. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!