Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet még ilyenkor metszeni a...

Lehet még ilyenkor metszeni a fákat? Körte, alma, meggy, cseresznye, szilva stb??

Figyelt kérdés

2023. márc. 28. 03:28
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ilyenkor kell metszeni.
2023. márc. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Már nagyon sok rügyet le fogsz verni, de azért még lehet metszeni.
2023. márc. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Hát kb. a legutolsó pillanatban vagy.

Sokat nem metssz le idén, inkább jövő tavasszal állj neki korábban és akkor csináld erősebben.

2023. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Még nem virágzik,csináld minél hamarabb.
2023. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet
2023. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:
75%
Lehet, de nagyon gyorsan.
2023. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. Köszi,nem előbb szokták metszeni?


2. Köszi, az is lehet hogy elfagy mind a hideg miatt. 😔


3. Köszi,rendben.

Az a gond hogy akkor valószínűleg aprók lesznek az almák megint, mivel már nagyon ráférne a fára a metszés.

Almafánál amik felfelé nőlnek ágak-oldalhajtások azokat le lehet szedni?


4.Köszi,azon leszek csak még lehet hogy jön egy nagyobb fagy, gondolom azért meg kellene várni még elmúlik, aztán lehet is csinálni a metszést.


5.Köszi.


6.Köszi,igyekszem.


Meggyfából szerintetek érdemes olyat hagyni amit a madár ültetett?

Tavaly aránylag finom volt.

Kis meggyfát lehet később is metszeni?

2023. márc. 28. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok.


Almafát egy hónappal korábban is lehetett volna metszeni. Sőt, ahol sok fa van, sokszor a tél második felében elkezdik a metszést. A csonthéjasokat (cseresznye, meggy, szilva, sárgabarack) később szokták, utoljára a sárgabarackot. De már azokat is meg lehetett volna ill. meg kellett volna metszeni.


Nézd meg magukat a fákat! Elvileg meg kell metszeni, majd lemosó permetezéssel lekezelni a fákat, mielőtt kipattannak a rügyek. Nem tudom, te milyen vidéken laksz és hogyan vannak a te fáid, de nálam, a Kisalföldön, a meggyfák rügyei már múlt héten kipattantak, most az almafáknak pattanik ki a rügye. A szomszéd szilvafája már múlt héten kezdett virágozni.


Metszésben nem nagyon tudok tanácsot adni, mert az kb. a "vak vezet világtalant" esete lenne. :-) A magaméit jobb híján én metszem, de csak azért, mert nem találok embert, aki vállalná. Az biztos, hogy fajtától is függ, tehát pl. nem minden almafát kell ugyanúgy metszeni. Nekem az egyik meggyfámat másképp kell, mint a másikat.


A kicsi almákról annyit, hogy megteheted, hogy amikor már látszanak a kis almácskák, csak nőniük kellene, akkor megritkítod a termést, hogy kevesebb maradjon, azokat remélhetőleg nagyobbra tudja növeszteni. Ugyanezen okból sokszor le is dobja termésének egy részét még kicsi korában a fa (mármint a termés kicsi még). Ill. tapasztalatom szerint, ha nyáron rendszeresen öntözi az ember, akkor nagyobbra nőnek az almák (ill. bármilyen fa termése).


Amiket a végén kérdeztél:

"Meggyfából szerintetek érdemes olyat hagyni amit a madár ültetett?"

Én hagynám, ha nincs útjában semminek.

"Kis meggyfát lehet később is metszeni?"

Ne. Inkább egyáltalán ne metszd meg most már. Viszont egyesek javasolják, hogy termés leszedése után (tehát nyár derekán) metssze meg az ember. Ennek azért nézz utána, vagy kérdezz meg hozzáértőt, nehogy tönkre tedd a fádat.


Én ennyit tudok hozzátenni a kérdésedhez.

2023. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8. Köszönöm szépen a válaszod. 🙂
2023. márc. 28. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!