Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van 2 hektár földem, szeretnék...

Krómgyűrű kérdése:

Van 2 hektár földem, szeretnék mezőgazdasággal foglalkozni. Hogy vágjak neki?

Figyelt kérdés

Jelenleg szőlős ültetvényünk van, amiben leginkább csemege szőlővel foglalkozunk, teljesen saját részre.


Ezek mellett van 2 hektár földünk, ami jelenleg bérbe van adva.

Gondolkodtam, hogy a közeljövőben szívesen foglalkoznék ezzel a földdel, sőt még gyarapíthatnám a területet.


Érdemes ebbe energiát, időt és legfőképpen pénzt beleölni?


Földdel még nem volt doglom, kizárólag szőlővel.

2 hektár mire elegendő? Mit érdemes bele vetni?

Érdemes hozzá gépeket, eszközöket vásárolni vagy inkább bérelni?


Halványan tudom, hogy vannak rengeteg pályázatok, támogatások, amiket bizonyos feltételek teljesítésével lehet igényelni. Mik ezek a támogatások és hol tudok ezekre rákeresni?


Nyilván ha belekezdenék, akkor kiváltanám az őstermelői igazolványt, amihez ha jól tudom szükséges az aranykalászos gazda vegzettséget igazoló okmány.



2023. ápr. 18. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

2 hektár nem sok mindenre elegendő, főleg a mai világban. Ha igen, akkor innovatívnak kell lennie és hosszú távú befektetésként tekinteni rá.

Szoktam érdeklődni a különleges dolgok iránt, amiben azt hittem több lehetőség van vagy több profit, ilyen pl a chili paprika vagy málna vagy egyéb növények termelése, ami jelentős kézi munkaerőt igényel. Nem vagyok benne biztos, hogy ilyen előállítási költség esetén megéri a 2000 ft-s málna vagy eper is pl. Ha teljesen 0-ról kezdi az ember, mezőgazdasági ismeretek nélkül....

Őstermelőihez nem szükséges feltétlenül az aranykalászos gazda végzettség, az max a pályázatokhoz feltétel.

2023. ápr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Kettő hektár területen ültetvényben érdemes gondolkodni!

Gabonatermesztéshez legalább 20-30hektár kellene hogy megérje gépekre beruházni.


Én ültetvény esetén vagy Fekete berkenyét, vagy pedig Homoktövist termesztenék Bioban.

Ezeknél könnyű megvalósítani a bio termesztést mert Magyarországon jóformán semmilyen kártevőjük nincsen.


Homoktövis: [link]


Fekete berkenye: [link]


Vagy ha te valami egészen minimalista dologra gondoltál, akkor vegyél egy 50-es MTZ-t, valami olcsó kaszát, sodrót, meg bálázót, bérbe vetesd be lucernával és adogasd el a bálákat.

2023. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Én legelőször annak járnék utána, hogy a termést majd te fogod-e leszüretelni, avagy megoldja ezt helyetted az önzetlen helyi a kisebbség?!
2023. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kis terület gabonának mindenképp. Masban gondolkodj ami kis darabon is honagyobb hasznot pl fokhagyma.
2023. ápr. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget és valaszokat!


Utolsó: Biztos hogy jól írtad? Mert a 2 mondatod kicsit ellentmondásos egymással. :)


Esetleg fűszer paprika vagy mák? Ezek is jók kis területre?

2023. ápr. 19. 05:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"a 2 mondatod kicsit ellentmondásos egymással. :)"

Talán mert túl sok kérdést tettél fel, így nem tudod, hogy az első mondata mire vonatkozik. :)

2023. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gabonatermesztésre túl kevés a terület.

A fenti ajánlatokon kívül elgondolkozhatsz a kamilla (más néven orvosi székfű), fekete bodza, orvosi somkóró termesztésén is.

Nem kell hozzájuk különösebb agrártudás, de nagyon fontos, hogy legyen biztosítva az átvevőpiac (gyógyszergyárak). A betakarításukhoz megfelelő (nem drága) gép/-ek/ kell/-enek/.

2023. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!