Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány hektár föld kell egy...

Hány hektár föld kell egy ember eltartásához?

Figyelt kérdés
Úgy értem, h. Magyarországon, jó v. átlagos minőségü földön, és úgy, hogy az illetőnek csak az étkezését biztosítsa, úgy, hogy mondjuk húst nem, vagy csak minimálisan eszik.

2012. máj. 12. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdés: túlélst kell biztosítani, vagy teljesértékű táplálkozást? Előbbi esetben 1-2 hektár is elég, hiszen azon megterem annyi szemestakarmány, burgonya, vagy éppen halastóban hal, ami elég egy embernek. Ha kicsit nagyobbak az igények, akkor inkább 10-20, feltéve, hogy nem kell a földenk kitermelnie a gépek és háztartás költségeit.
2012. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok. Az étkezéshez nem elég, hogy van krumplid, búzád. Vannak olyasmik, amiket nem tudsz megtermelni, például só. Vannak olyan szolgáltatások, amit ki kell fizetned, például az őrlés. Idővel megunod, hogy mindig ugyanazon élsz, innál egy pohár tejet, ennél egy szelet csokit. Ezeket nem tudod megtermelni.

Tehát ki kell váltanod az őstermelőit és eladásra kell termelned, hacsak nincs mellette munkád.

2012. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet én értem férre de attól függ hogy mit termelsz mert ha megtermereldmagadnak amit eszel ugye csakegy részét tudod akkor nem kell olyan sok de ha pl szántóföldi növényekben gondolkozol akkor kell vagy 15-20 ha és annak egy részébe zöldség gyümölgy a másikba mondjuk tengeri és amit nem tudsz megtermelni azt a tengeri árából meg tudod venni .ha már van ennyi földed akkor még másra is marad pénz nemcsak kajára
2012. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gomzoli ***** válasza:
Nem működik az elképzelés, mert egy többhektáros területhez gépek kellenek. Két ember vidám dalolászás közben nem tud felásni, kapálni, gyomtalanítani, bevetni, learatni (vagy szüretelni) egy többtízezer m2-es területet. Sőt, ehhez még egy 100 ezres kapálógép is sovány segítség lenne. Nagy pénzeket kellene invesztálni gépvásárlásra, és fenntartásra, üzemeltetésre, és ezeket a költségeket pár hektárnyi terméssel nem lehet fedezni. Hogy önmagát (és téged) eltartó gazdaságod legyen, kell szerintem legalább 40-50 hektár.
2012. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!