Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ásott kút vagy fúrt kút?30-40...

Ásott kút vagy fúrt kút?30-40 cm széles.

Figyelt kérdés
Van egy régi betongyűrűs kutunk a kertben.kb 30-40 cm széles csak.Egy picike vödör fér bele, így szivattyú van benne.70-75 éves háznál lévő kútról van szó, tehát a kút sem lehet mai darab.Nem tudjuk hogy ez milyen fajta kút lehet.Ebbe egy felnőtt ember nem fér bele, de nem is a hagyományos pcv csöves fúrt kút.Köszönöm a válaszokat.

2023. ápr. 20. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ásottnak írnám be, majd maximum jelzik ha nem tetszik nekik..
2023. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Én meg sehová sem írnám be!

Azért adózzak majd mert kell az akkugyáraknak a sok víz?!

2023. ápr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Ásott de nem vonatkozik rá bejelentés terveztetés ha 1994 előtt létesült és nem tájvedelmi körzetben karsztforrásba van és ha nem ipari nagyüzemű tevékenység ( több ezer köbmétert húzol fel belöle ) .
2023. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
34%
Ásott.
2023. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Az ásott az attól ásott, hogy ásták. Ahhoz kell legalább egy méter szélesség (de inkább több), hogy lehajolva dolgozni lehessen benne. Ezt fúrták valamilyen módszerrel. Ilyesmi módszerre tippelek:

[link]

2023. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Ezt biztos, hogy nem ásták, 5-ösnek igaza van. Fúrt kút, teljesen egyértelmű.

Az ásott kútnak egyébként az oldalfala téglával van kirakva vagy betonozva van. A fúrtnak meg általában egy PVC cső az oldalfala.


Ja, és én se jelenteném be.

2023. ápr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Talán 2 napja volt olvasható a neten,az egyik kereskedelmi rádióban kérdezték,a mezőgazdasági minisztert,melyik kutat kell,vagy nem kell bejelenteni.Az 1800 as évekik nézték meg az ide vonatkozó törvényeket.

Végül annyit mondott,nagy még a zűr zavar a jogi oldalon..Ki honnan tudna igazolásokat előteremteni.Ezek mind a kút tulajdonosait érintenék ,anyagi vonzásban .

Ezekből a kutakból nem ipari mennyiségű víz kivétel van,javasolja az egész törvény eltörlését.

2023. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
7-es, bár eltörölnék!
2023. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Ebben a cikkben is arról van szó, amit hetes említett, hogy a régiekre talán nem vonatkozik. [link]

Én amúgy most, hogy olvastam ezt a cikket, még nem jelenteném be, hátha változtatnak a jogszabályokon.

"Mi azt a javaslatot szeretnénk a kormány asztalára tenni, hogy az egészet úgy kell hagyni, ahogy van, ne kelljen semmilyen lakosságvegzáló történet,

és én még azt is bátorkodnám kijelenteni, hogy egyáltalán a bejelentéstől is tekintsünk el, mert semmilyen veszélyt nem hordoz magában az, hogy valakinek az udvarán van egy 12-13 méter mély kútja, ami gyakorlatilag az esővizet gyűjti össze és azzal a maga kis veteményesét vagy a virágágyását meglocsolja" – mondta a miniszter.A lépést azzal indokolta, hogy a kutak engedélyeztetésére "ráépült egy olyan ipar, amitől az ember megretten". Példaként említette, hogy akár 400 ezer forintot is elkérnek egy kút kamerás átvizsgálásáért, de egy kútfúrói igazolás ára is lehet már 75-100 ezer forint. "Ez lehetetlen állapot. Nem hozhatjuk ilyen helyzetbe az embereket. Ezt azonnal be kell fejezni""

2023. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 20. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!