Kezdőoldal » Otthon » Kert » Minden tulipán piros lesz?

Minden tulipán piros lesz?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy ha többféle tulipán van egymás mellé ültetve, akkor az évek alatt "elfajzanak", és mindegyik piros lesz?

Nagyon sok, és mindenféle színű és szegélyű tulipánunk van, idén virágoznak először, mert nemrég lettek ültetve. Viszont volt pár citromsárga régebbről, amik pirosak mellett voltak, és most nem sárgák lettek, hanem inkább ilyen sárgás, pirosas, majdnem narancssárga, de nem egyszínű, hanem cirombás.



2023. ápr. 20. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
nem
2023. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Jártam én is így. Szerintem számít a beporzás.
2023. ápr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Nekem úgy 20 éve vannak (2 telken) egymás közelében mindenféle színűek, egy 3. telken meg pirosak és sárgák vegyesen. Nem lett piros, ami nem volt piros. Ez tudatlanság, bárki is mondta neked.

Ami a hagyma osztódásával szaporodott, az megtartja színét. Viszont a tulipán hajlamos magot hozni, elvetni önmagát, és ha más színű porozta meg, az már hibrid lesz, nem egyszerű sárga vagy piros. Nekem is van ilyen színű, ami nem volt eredetileg:

[link]

De ezek a pirosak és sárgák közt vannak elkeverve, már tizenvalahány éve. Ezek is feltehetőleg magról lettek eredetileg, aztán a hagymák osztódtak.

Van még a cirmosság, ami sok esetben egy vírusfertőzés hatása, ezt a vírust is el tudják kapni egymástól, ez is változtat az arra hajlamos fajták színén.

2023. ápr. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bízom benne, hogy akkor a fekete fekete marad, meg a többi különleges is.
2023. ápr. 21. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!