Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tulipan hagyma felszedeset es...

Tulipan hagyma felszedeset es tarolasat hogy kell helyesen kivitelezni?

Figyelt kérdés

Viragzas utan szeretnem felszedni a tulipan hagymakat, majd osszel ujra kiultetnem oket.

A kerdesem az lenne, hogy ha az "anya hagyman" kis "bebi hagymak" vannak (elnezest, a helyes megnevezeseket nem tudom pontosan, nagyon kezdo kertesz vagyok) azokat szedjem le rola, es ugyan ugy ultessem majd el oket, abbol is lehet virag csak annak meg ido kell? Illetve tarolni egy sima kartondobozban lehet, nem fognak berothadni?


2023. ápr. 12. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Soha nem szedjük fel.
2023. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Majd nyáron kell felszedni mikor a levele is elszáradt. A kisebb hagymákat is el lehet ültetni külön. Arra a 2-3 hónapra tökéletes a karton, csak száraz, szellős helyen tárold.
2023. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ertem, koszonom szepen a segitseget!
2023. ápr. 12. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiszedni nem fontos, csak akkor szedd ki, ha erre okod van. Pl. túl sűrűek, vagy máshová akarod ültetni. Túl sűrű akkor, ha már minden cm-re jut egy tulipán, és nagyon széles a sor.

Mikor már a nagy része száraz, esetleg van még benne néhány elsárgult, de nem száraz levél, akkor a legjobb felszedni. (Ha túl soká szeded, akkor eltűnnek egyes levelek, és nem lesznek meg.)

Ahogy kijönnek a földből, tedd vékony rétegben valami nem túl meleg helyre. A túlzott melegen kívül bármi megteszi. A helytől függően 2-4 hét alatt a visszahúzódás teljesen befejeződik, akkor már szétválnak a kisebb-nagyobb hagymák. Nem muszáj persze szétszedve tárolni, mert minél több héjréteg van rajtuk, annál kevésbé száradnak ki, annál erősebbek maradnak. Az első hetek után már hűvös helyre érdemes tenni, az a jobb, ami nem szellős, mert ott esetleg túlzottan kiszáradnak. Én csak ültetés előtt szoktam szétszedni, akkorra már nagyon szépen szétválnak. (A különféléket feliratozni kell, mert szeptemberig úgyis elfelejted, hogy melyik melyik.)

Ha mindet el akarod ültetni, és van is helyed, akkor nem fontos szétszedni a kicsiket, mert az se szép, ha túl ritka a sor. Én a túlszaporodás miatt szoktam átültetni, és van vagy 3-400 méter hagymás virágom, szóval csak a nagy, virágzóképes hagymákat ültetem vissza, 5 cm-enként. (A kicsik még nem hoznak virágot, csak 1 nagy levelet.)

Gyakorlatilag bármikor ültetheted, akár rögtön kiszedéskor is, csak azért érdemesebb szeptemberig várni, mert addig így könnyű gyommentesen tartani az új helyet, átforgatni a földet párszor, esetleg feljavítani valamivel.

2023. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!