Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eddigi Stihl 2T olaj helyett...

Eddigi Stihl 2T olaj helyett tehetek mást a fűkaszába?

Figyelt kérdés

Hyundai fűkaszám van, tavaly Stihl 2T olajjal használtam. Volt 2T motorom, amit eladtam és maradt meg olajam. Lesz baja ha azzal használom? A kézikönyvben API TC (TSC-3) minőségű olajat ajánlanak.


Repsol Moto Scooter 2T és MOL Dynamic Moto 2t olajból van kb 1 liter.


2023. ápr. 21. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ha teljesíti bármelyik is az API szabványt, akkor mindent tehetsz.

Ha a motorod jól működött, akkor a fűkasza is jól fog működni. Amiket felsoroltál, az mind jó 2T olaj.

2023. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Használd el.
2023. ápr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést.
2023. ápr. 21. 19:31
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A Repsol azt hiszem API TC, a MOL pedig API TC+, vagyis egy kategóriával jobb. Szóval használd el őket.
2023. ápr. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2023. ápr. 22. 07:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdekelne, hogy ezekre a kérdésekre úgy válaszoltok, hogy van vele tapasztalat és a tapasztalat nem annyiban merül ki, hogy használtam már, bekevertem vele, betöltöttem, berántottam és hát ment a gép, akkor jó?

Csak azért, mert túlzottan én sem értek a benzines gépekhez, de azt tudom, hogy pl. az én kaszám a MOL és a Stihl olajoktól egyaránt k....ra kokszosodott, baromira füstölt a gép, a kipufogó gáz lényegesen büdösebb volt. Repsol-t azonban nem ismerem, nem próbáltam. Amióta azt az olajat használom, amit a forgalmazó ajánl, Castrol Racing (teljesen szintetikus), azóta ilyenek nincsenek. Tény, hogy drága olaj, de hát ha ez kell, akkor nekem megéri. Teljesen más a gépnek a teljesítménye is ezzel az olajjal.

2023. ápr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást. A gépkönyvben nincs konkrét olaj megnevezve, csak a minőség. A motorban annyi tapasztalatom van, hogy nálam a Repsoltól volt füstösebb, indult kicsit nehezebben.
2023. ápr. 22. 09:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Ott nem is lesz, mert nyilvánvalóan nem a reklám helye. Adott márka forgalmazójánál érdemes érdeklődni, főleg olyannál, akik szervizelést is vállalnak!
2023. ápr. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6

A MOL Dynamic Sprintből csak 2 l-t használtam el, de nem gondolom, hogy sokkal másabb lenne, mint a MOL Dynamic Garden, amit 3 éve használok, talán csak nincs benne festék, ez a legfőbb különbség.

2 kínai fűkaszába és 1 Minarelli szivattyúba használom 33-asra keverve, 1 Oleo-Mac fűrészbe és 1 Oleo-Mac permetezőbe 50-esre keverve. Tavasszal, az első indítás előtt szoktam kiszedni a gyertyát (mert ha könnyen indul, minek máskor), és az esetek többségében szép őzbarna. Néha előfordul, hogy mégse, de akkor meg pl. elfelejtettem kitisztítani a légszűrőt, vagy ilyesmi oka van.

2023. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdezték itt hogy tapasztalat vagy hasraütés szerint ajánljuk a robogó 2T olajakat. Kéremszépen tapasztalat, és sok szempontból még jobb is néhány kerti gépekbe szánt olajoktól. Egy hátrányát tudok mondani hogy kevésbé vagy egyáltalán nem színezi meg a benzint tehát nem lehet látásra szín alapján bekeverni.
2023. ápr. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!