Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lúgos virágföldet szeretnék...

Lúgos virágföldet szeretnék venni egy-két cserepes növényemnek. Milyen néven keressek rá?

Figyelt kérdés

Sajnos a lúgos virágföld nem adott ki semmilyen konkrét terméket például az OBI-ban, Praktikerben. Csak savast és általánost találok.


Előre is köszönöm!



2023. ápr. 23. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
“C” lúgos virágföld.
2023. ápr. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen lúgos föld nem sok van. De nem is igényelnek ilyet a növények. A semleges kb. mindennek megfelel, vagy a nagyon gyengén savanyú.

Van, amelyik cég C típusúnak nevezi (a Florasca nyomán), de rendes cégnél a muskátliföld is semlegesközeli. Nézd meg, mi van a zsákra írva, és csak úgy vásárolj. (Gondolom, tudod, hogy pH 7 a semleges, ez alatt savanyú, felette lúgos.

Én muskátliföldet (is) szoktam venni, de megnézem azért, hogy legalább 6,5-ös legyen. Mindegyiknél van egy szórás a föld pontos pH-ja tekintetében, így inkább kettőt keverek. Pl. Florimo muskátli + Florasca C. (Ezeket az állaguk miatt is érdemes.)

2023. ápr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Szóval akkor például anyósnyelvnek az általános virágföld is jó? B típusú van ráírva, szóval semleges. Ez is használható a lúgus földet igénylő növényeknél?

2023. ápr. 25. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Dehogy semleges. A C típusú a semleges, vagy ehhez közeli, valamelyik oldalról.

A B típusú az enyhén savanyú, ezek az általános virágföldek, ilyent szeret a legtöbb növény. Megél benne a Sansevieria, de azért ha tudsz, vegyél egy zacskó C típusút, az jobb neki.

Mivel az általános (B) virágföldek pH-ja általában ilyen 6,5 (+/-0,5), ahogy épp sikerül. Tehát 6-7 közötti. És ha véletlenül a -0,5 lép életbe, a pH6-os, az már túl savanyú neki.

2023. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De hát itt azt írja, hogy semleges a B típusú: [link]


Az A a savas, B a semleges, C a lúgus.


Vagy B az enyhén savas? Akkor melyik a semleges?

2023. ápr. 26. 08:58
 6/9 anonim ***** válasza:

A Florasca saját oldalán is ezt írják, hogy a B semleges. Ami hülyeség, mert ha kinagyítod a képet, az van ráírva, hogy pH 5,5-6,5. És, ugye, a pH 7 a semleges.

De hát ez a cég már eléggé lenullázta önmagát, a virágföldjük korábban totál agyagos, vizet át nem eresztő volt, mostanában meg telerakják gallydarabokkal. (Állítólag a települési zöldhulladék-lerakókban félig-meddig komposztálódott szemetet vásárolják fel. Nem tudom, igaz-e, de az eredményt látva nem tartom lehetetlennek.)

A C földjük a semlegesközeli, mint már előzőleg is kétszer leírtam.

2023. ápr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Végül rájöttem, hogy a "kaktuszföld" a lúgos, sőt Sansevieria is rá van írva, szóval ennél jobbat gondolom nehezen találhatok. :D
2023. ápr. 27. 07:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetesen a kaktuszföldek se lúgosak, hanem enyhén savanyúak.

Nem annyira bonyolult ez. Ha a csomagolásra írt pH-t megnézed, és 7 alatti, akkor savanyú. Ha 7 feletti, akkor lúgos.

2023. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oh, azt hittem, hogy az összes kaktuszföld lúgos. Na mindegy, ez az, a 7.3-as ph-jával.

Köszi a segítséget! :)

2023. ápr. 28. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!