Kezdőoldal » Otthon » Kert » Házi szedett sárgabarack...

Házi szedett sárgabarack magból kelt kis fákkal mit kellene tennem? Mikor kellene átültetni? Végleges helyére vagy nagyobb cserépbe? Milyen gyakran kell öntözni?

Figyelt kérdés
Tavaly kaptuk a sárgabarackot. Lekvárt főztem belőle, a magokat pedig elültettem. Eddig nem látszott semmi. Ma viszont hatalmas öröm volt, amikor megláttam a kicsi fácskákat. Szerintem az utóbbi nagy eső indíthatta el jobban. Két virágos ládába ültettem akkor a magokat. Ma láttam kb 10-11 db-ot összesen. Ebből 3-4 db nagyobb kicsivel, kb 5 cm-esek lehetnek, a többi kisebb, 1-2 cm-esek talán. Hagyjam még nőni, erősödni a helyén vagy átültessem? Minden hasznos tanácsnak örülnék :)

2023. ápr. 29. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Edényben nem jó, mert csak tekeregni fog a gyökere az edény fala mellett.

Ha tudod, végleges helyre ültesd, hogy már ne kelljen átültetni, mert az visszaveti. (A mostani átültetés is visszaveti.)

Mondjuk, értelme nem sok van, mert nem olyan lesz a termés, mint amiből kiszedted. És a gyökérzete se lesz olyan erős, mint egy oltványé.

2023. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Nekünk is ilyenekből vannak nagyon jó termő fáink.

Ha most bújtak,őszig hagyni kell,aztán a végleges helyükre.

2023. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha a magvak olyan fáról származtak, ami a nemesítés csúcsán van, akkor a Te csemetéid nem adnak ugyan olyan gyümölcsű fákat és termést. Próbálni meglehet, hátha jó lesz. Őszig hagyd a mostani helyükön, aztán ültesd végső helyükre, ahogy fentebb javasolták.
2023. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Hagyni fogom a jelenlegi helyen és ősszel a végleges helyükre ültetem majd őket.


Addig is lenne még pár kérdésem. Eddig a szőlőlugas alatt volt a két láda. Maradjanak ott vagy rakjam ki valahová, ahol a nap éri teljesen? Mennyire, milyen gyakran kell öntözni? Földdel töltsem még fel a ládákat? Az egyikben kissé kiállt a földből a mag kemény burka, csak a ráhullott száraz levelek befedték.

2023. ápr. 29. 19:51
 5/6 A kérdező kommentje:

Régi fáról származtak ezek a barackok. Amikor megvették a házat lassan 20 éve, akkor már ott volt az a barackfa. Nem tudom, hogy milyen fajta.

Ha most kelt ki, kb mennyi idő után hozna termést? 10 éven belül? Ha nem hoz termést be lehet oltani? Ha igen, akkor honnan lehet tudni, hogy mikor érdemes beiktatni majd?


Kezdő vagyok, de hatalmas öröm volt nekem, amikor megláttam a kis fácskákat. Bocsánat a sokak számára biztosan ostoba kérdésekért. :)

2023. ápr. 29. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:

A barackfa szereti a napfényt. Az öntözés gyakoriságát illetően tedd azt, hogy ásóval a fácskáktól 1-1,5 m-re kiásod a földet (gödröcskét csinálsz). Meglátod, hogy nedves-e még a föld. Ha igen, akkor ne öntözz. Jó tudni, hogy amit a laikus ember száraznak vél, a fa még mindig vígan felszívja a nedvességet a talajból.

Két-három éves fácska már hozhat termést, főleg kedvező beporzási feltételek mellett. Biztos, hogy fog teremni, de beoltani beolthatod, de mivel elégedett voltál a régi gyümölccsel, akkor az oltásnak semmi értelme.

Bővebben itt olvashatsz:

[link]

2023. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!