Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kivirágozna így is?

Kivirágozna így is?

Figyelt kérdés
Vettem vadvirág keveréket. Tudom, hogy felkéne előtte pörgetni a földet, gereblyézni stb. Nincs rá lehetőségem sajnos. Esetleg ha elszórnám csak úgy a földön , megöntözném kibújna néhány?

2023. máj. 9. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A természet mindig utat tör magának.


Sok ilyen "vad kert" van, néha eldobálnak magokat a kertben random helyekre és egyszercsak kinő, nem tudom pontosan, mi is ennek a neve, de sokkal találkoztam már:)


Van olyan is, hogy "bombákat" (golyókat) gyúrnak virágmagokból (és más anyagokból), eldobálják a telken vagy egy réten, útszélen stb, és később telis tele lesz virágokkal. Azt hiszem ezt flower/seed bombnak hívják angolul.


A természetben is ugyanígy kinő minden növény, ott se gereblyézi meg öntözi őket senki:D


És ha mégse kelnek ki, vagy nem sok, akkor sincs pánik, its all trial and error!:D

2023. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igaz, köszi! 😁😊😊
2023. máj. 9. 20:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Már kérdezted. Vesd el bajod nem lesz.
2023. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem ezt még.
2023. máj. 9. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
2023. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez nem az én kérdésem :)


Gondolom többen is szeretnék kihozni a maximumot a kertjükből. Sajnos nem mindenkinek van lehetősége, hogy az előmunkálatokat elvégezze. Pedig olyan jó lenne ha csak úgy kiviragozna az egész kert 😀

2023. máj. 9. 22:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na igen. Iszonyat energiát bele lehet tenni.
2023. máj. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Csak úgy" nem fog kivirágozni. Sok munkával jár.

Ha csak úgy szétszórod a magokat, pár szál valószínűleg lesz, de nagyobb az esély, hogy a meglévő fű (vagy ha nincs, a kelő két méteres gaz) elnyomja.

Idén már egyébként is erősen lekésted. Március vége felé kellett volna.

A vadvirág az egyébként se akkora buli a mi kontinentális éghajlatunkon, mint ahogy angol műsorokban látod. Itt nálunk elvirágoznak, aztán a nagy száraz gazokat lesed még 10 hónapig.

2023. máj. 10. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!