Kezdőoldal » Otthon » Kert » Frissen átültetett orgonát...

Frissen átültetett orgonát mennyire kell öntözni?

Figyelt kérdés

Egy meglevő orgonáról hajtott ki gyökérről kb 1 méteres, ahogy kiszedtem nagyjából 20 centis gyökérzete lett. Tudom utólag pont nem a legjobb ötlet volt ez előtt a nagy meleg előtt átültetni, 2 napja ültettem át de eddig kicsit kókadtak a levelei. Majdhogynem délelőttől kora estig napon van.

Mennyit szükséges öntözni és meddig? Jó 5-6 liter vizet adtam neki mikor elültettem.



ápr. 28. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Csak annyira kell öntözni,hogy a föld mindig nedves legyen.Nem baj ha süti a nap.Meg fog maradni.
ápr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő vízellátás kell és esetleg a lombozatot kissé meg lehet gyéríteni, hogy kevesebb vizet párologtasson..
ápr. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez a legfontosabb, hogy a levelekből vágj le. Igazából látni kellene, így látatlanban azt mondanám, hogy minden nagy levelet vágj le, csak a még rendesen ki nem fejlődött levelek maradjanak.

De nem szabad túlöntözni. Ha a gyökérszint kellően nedves, akkor nem baj az se, ha a felszín száraz. Nem mocsári növény, az agyonöntözés a meglévő gyökérszőrök pusztulását is okozhatja.

ápr. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!