Kezdőoldal » Otthon » Kert » Műanyag esővízgyűjtő hordóba,...

Műanyag esővízgyűjtő hordóba, tartályba hogyan vált be a víztárolás (föld felett)?

Figyelt kérdés
Hogy ne algásodjon, rovarok kiküszöbölése...?

2023. máj. 13. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

na pont ez ellen találtam ki a kézenfekvő, legegyszerűbb módszert...

Lefedtem a hordóimat a rájuk való fedővel...hogy ez eddig nem jutott eszembe?


Azóta nem zöld, nem nyálas -nyúlós...egyszerűen tiszta.

És nincsenek szunyoglárvák sem

2023. máj. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs ideje az algáknak meg a rovaroknak, mert kilocsolom.
2023. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az IBC-ben algásodik, de hát kiöntözöm úgy is.

Van a tetejére dobva egy régi szőnyeg, így szúnyog se sok talál bele, esetleg a csatornán át. Lehetne persze szúnyoghálózni, de nincs velük gondom így se.

2023. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amelyik tartályom nem takartam le rendesen a hozzá adott tetőve, abban voltak szúnyoglárvák. Kb 200 liter víz fért bele, ebbe egy kis zacskónyi szódabikarbóna (kb. 100 Ft bármelyik boltban), és kipuszultak, a szódabikarbóna meg nem árt a növényeknek ha a vizet rálocsolod. Egy zacskó 200 literben nudli. De a szúnyoglárvák nem szeretik. Algásodni a zöld és kék hordókban hiába sütötte a nap, nem algásodtak, a fehér hordómban igen. Sajnos azt csak úgy tudtam eltüntetni, hogy amikor üres a hordó kimostam-kitörölgettem. Ha napon áll és világos a hordó, próbált árnyékolni valahogy, kültéri sötétebb áló vagy egyéb anyag vagy egyéb pl fadeszkák segítségével.
2023. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*sötétebb háló
2023. máj. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!