Kezdőoldal » Otthon » Kert » Idén vetettem először "óriás...

Idén vetettem először "óriás paradicsom" magot,szépek megerősödtek.Kérdésem kell-e ezeket is kacsolni,mint a hagyományos paradicsomot?

Figyelt kérdés

2023. máj. 24. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit ír a papírja? Indetermináltra (folytonnövőre) tippelek.

A növekedési erély határozza meg a nevelés módját, nem a termés mérete.

Ami nekem van ilyesmi befőzni való indeterminált, azon karó melletti nevelésnél a főhajtáson kívül 3 hónaljhajtást szoktam hagyni, kordonos nevelésnél 2-t, hogy ne nőjön a fő szár 5 m-esre, mert azzal nem tudok mit kezdeni. Ezen kívül mindent leszedek.

De később, mikor már 120-140 cm felett van a főhajtás, és az első termések nagyok, akkor már meghagyom az alsó részen lent fejlődő új hajtásokat, mert azok már nem nagyon nőnek, viszont az alul fejlődő termések leszedése után ott is lesz még termés. Erre azért van szükség, mert ez a típus kevés virágot hoz, és még azok is rosszul termékenyülnek. Legalábbis, amiket én ismerek.

2023. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1/1 anonim, óriás paradicsomnak lett hirdetve,akár 70-80 dekás paradicsomokat terem.Sokan megerősítették ezt kommentben,képekkel.1,60-ra is megnő.10 db.magból 9 db.kelt ki szép erős tövek lettek belőle.Vékony héjú,húsos,lédús a termés.Karó mellett nevelem.Ezek szerint,ezt a fajtát Ön sem ismeri.A mellékelt leírás amit adtak hozzá,erről nem szól.Ezért tettem fel a kérdést.
2023. máj. 24. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az "óriásparadicsom" nem fajta. Rengeteg fajtának vannak ekkora termései. A 70-80 deka nem olyan nagy, a nekem lévő fajtákon kilósak is előfordulnak. Azért kérdeztem, hogy milyen fajta, mert ha nem tudom, milyen, akkor természetesen nem lehet megmondani, hogyan kell nevelni.

De ezek szerint az eladó se tudta, hogy mit ad el. Így az eladón kívül senki nem tud biztosabbat válaszolni erre a kérdésre, mint én, úgyhogy a leírásomat meg lehet fogadni. Mindenki más csak a fajtanév ismeretében tudna többet. De jó eséllyel ez nem is fajta, hanem valaki egy teljesen esetleges termésű dolgot adott el, ami a kertjében átporzódott a többi fajtával, és ahány növény, annyiféle lesz majd. Növekedési erély és termés szempontjából is. Már a leírás is zavaros, mert egy paradicsom vagy lédús, vagy húsos. Az ilyen óriásparadicsomok húsos befőzőparadicsomok szoktak lenni, kevés lével (hogy ne vizet főzzünk be), enni nem annyira ízletesek.

2023. máj. 25. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!