Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyenkor már nem tanácsos...

Ilyenkor már nem tanácsos letakarni nejlonnal az elvetett magokat?

Figyelt kérdés
Az öntözés összetömöríti a földet, meg amúgyis a cékla nehezen kel ki, nálam legalábbis. Takarással fölgyorsítanám.
2023. máj. 25. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nem kell öntözni. Úgyis nedves a föld most.

Ilyen melegben egy bő hét alatt kikel a cékla. Takarással megfőnek a magoncok, a nejlon alatt 60 fok is lehet. Így gyomirtani szoktak, ezzel a módszerrel.

2023. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kínomban már nem tudom, mihez kezdjek, mit csináljak. Van sor, ahol egy darab cékla kelt ki, csak hogy lássam, mit vetettem oda, a jó ég tudja mikor. Most beáztattam a magot, amiről azt írják, öntözni kell a továbbiakban. A logikáját a dolognak nem értettem. De nem kelt ki a sárgarépa, a pasztinák sem.
2023. máj. 25. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy régi volt a mag, vagy rossz a technikád, és vagy túl mélyre, vagy túl sekélyre kerültek a magok.

Egyik esetben befulladnak, másik esetben kiszáradnak.

A beáztatás rengeteg munkával jár, esélyesebb a tönkremenetelre, én soha nem csinálom. Ha nagyon száraz a föld, akkor esetleg annyit teszek, hogy az árokba beszórom a magot, és az árok oldaláról egy locsolókannával (rózsa nélkül) mosatok rá földet az árok aljába, utána rendesen takarom, hogy ne cserepesedjen ki a felszín. Ennyitől pont annyira beázik, amennyire kell, és első adandó alkalommal kikel.

2023. máj. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy csinálom, a kihúzott sor, árok aljára vizet öntök. Csak hát jött a hatalmas eső. Ha nem jön, akkor viszont öntözök, meg nem állom :(

Úgy látszik, mire megvénülünk, meghülyülünk.

Köszönöm szépen, hogy foglalkoztál a gondommal.

2023. máj. 25. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!