Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy vastartalmú lombtrágya...

Ha egy vastartalmú lombtrágya adagolása a levélre juttatva 2,5-5 l/ha, akkor vajh' tápoldatozni milyen töménységben tanácsos?

Figyelt kérdés

Arról nem szólnak, csak megemlítik azt is, mint lehetőséget.

A levélre juttatva se tudom az adagolását.:(


2016. jún. 28. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1 ha permetezéséhez kb. 1000L víz kell. Ebből következik, hogy 10L-hez 0,025-0,05L tápoldat kell.

Néhány növény tápoldatozására is használhatod ezt a töménységet.

2016. jún. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ehhez tartom magam.
2016. jún. 29. 00:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Konkrétum nélkül azt lehet mondani, hogy általában amilyen töménységgel levéltrágyázni lehet, olyan töménységgel a beöntözés is mehet.
2016. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Beöntözésre az érzékeny gyökerek miatt jóval hígabbat szoktak ajánlani. Végül a levelekre vittem, mert pontosan az a baj, ill az lehet a baj, hogy a tömör talajból nem tud a vas fölszívódni. Uborkáról van szó, kifehéredett levelekkel, olyan torz és lassú növekedéssel, hogy nem tudom megállapítani, melyik a főszár. 5-öt kidobtam, de at hiszem, mind ki kéne.
2016. jún. 29. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!