Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen permetszert javasoltok...

Milyen permetszert javasoltok Vénusz légycsapóra?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: hónapokkal ezelőtt vettem egy Vénusz légycsapót, minden rendben volt vele, győnyőrűen nőtt. Nemrégiben azonban észrevettem, hogy a levelei még kifejlődés előtt befeketednek, elhalnak plusz aránytalanul hosszúra nő a nyelük. Közelebbről megnéztem őket és ilyen kis nagyon pici, hosszúkás rovarok dekkolnak rajta. Már ránéztem egy tonna cikkre, yt videóra, facebook csopira, de nem sikerült beazonosítani a kis szemeteket. Csak egy fajta permetszert találtam, ami jó lehet, de azt csak Amerikán belül szállítják...

Tudtok egy olyat ajánlani, ami működhet, nem nyírja ki a növénykémet és könnyen meg tudom rendelni?



2023. máj. 31. 10:09
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A nagyon pici, hosszúkás rovarok lehetnek pl. tripszek. Ellenük jó pl. a Spilan. De Mo-on növényvédőszert tilos postázni. (Lehet persze, hogy van cég, amelyik nem törődik ezzel.) Viszont bármelyik gazdaboltban kapható. Erre a növényre ugyan még nem használtam, de ezer másikra igen, és semmi okát nem látom, hogy nálad bajt okozzon.

De a hosszú nyelet rovar nem okozhatja. Ez inkább fényhiányra utal, és az a feketedés is lehet ettől, bár inkább valami betegség, vagy tápanyagprobléma a valószínűbb szerintem.

2023. jún. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!