Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyorsan fogy az üzemanyag a...

Gyorsan fogy az üzemanyag a fűkaszába, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Még nagyon kezdő vagyok, néztem pár videót, de nekem úgy tűnt hogy kb. 1 órát símán lekaszálnak egy tankkal, de amikor az udvaron vágtam a füvet (30 centis fű) a FS 410-c-vel akkor volt hogy kb. 20-25 perc után megadta magát, és csak teletöltés után indult. Legutóbbi vágáskor (méteres fű) kb. 35-40 perc után kellett tankolnom. Megnéztem és nem ürül ki teljesen a tank az alján van még, de nem indul. Stihl HP-t keverek E10-es benyával 1:40-be. (Most váltok majd HP Ultrára mert a Stihl is azt javasolja hosszútávra.)

Ez normális tankürülési idő vagy még az amatőrségem miatt ürül ilyen gyorsan? Vagy esetleg gép hiba lehet?? (0.75L-es a tank.)



2023. máj. 31. 22:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt a pontos modellt, milyen, de ha valamilyen kissebb Stihl gép, akkor elképzelhető, hogy nagyon nagyon kicsi a tartálya és pár deci megy bele csak.
2023. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ma vágtam megint a kertben délután, még nem volt nagy a gaz csak kiakartam üríteni a régi keveréket, meg kicsit tesztelni, úgy félgázon most elpöfögött kb. 45 percig, aztán leállt, de még betudtam indítani még egy 15 percig.

A tank alján még maradt valamennyi, nem rántottam be megint, de hétfőn megnézem mit kezd azzal a kevéssel.


11: ezt végülis profi gépnek hívja a Stihl, 41,6 köbcentis. De van is ereje.

2023. jún. 3. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!