Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen talajt használtok...

Milyen talajt használtok magvetésre és palánta nevelésre (paprika,paradicsom, káposzta-félék és uborka)?

Figyelt kérdés

Az idén próbálkoztam először palánta neveléssel, de szerintem csak félsikert értem el, ugyanis a palántáim ugyan egészségek, de fele, vagy harmada nagyságúak a profi kertészek palántáihoz viszonyítva.

Magvetés, pikírozás a kellő időben történt. Nevelés során a környezeti feltételek (fény,hőmérséklet stb.) optimálisak voltak. Talaj gyanánt általános virágföldet használtam!



2023. jún. 1. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Virágföldet, kertiföldet, és 15éves komposztálódott sertéstrágyát keverek össze egyenlő arányban, átrostálom és sütőben hőkezelem.
2023. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Nevelés során a környezeti feltételek (fény,hőmérséklet stb.) optimálisak voltak."

Vagy nem.

Hol tartottad őket? Fólia, üvegház? Mert a lakásban a feltételek egyáltalán nem optimálisak. Esetleg ha növénylámpával tuningolod őket, és éjszakára nem hagyod melegben.

Tápoldatoztad egyáltalán őket? Én az első maradó levelek növekedése táján tápoldatozom először, úgy április 10. táján, aztán 2 hét múlva újra. Mivel üvegházam nincs, bent meg megnyúlnának, ezért április nagy részében kint vannak, déli védett helyen. Csak itt meg a hűvös idő miatt nem fejlődnek kellőképpen, de legalább szépek, egészségesek, edzettek, és nem veti őket vissza a kiültetés. (Május 1. táján ültettem ki őket, és már hatalmasak, kövérek, a hideg május ellenére.)

A kérdésre: kétféle virágföldet keverek. Florimo általános és Florasca B, 2:1 arányban.

2023. jún. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Florimo virág és palánta földet használok. Tőzeggel kiegészítve.
2023. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!