Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza betekeri a füvet?

Fűkasza betekeri a füvet?

Figyelt kérdés
Van-e valami trükk az ellen,hogy a motoros kaszám a nagy(jó térdig érő) füvet ne tekerjük be a fej alá?
2023. jún. 2. 07:47
 1/10 A kérdező kommentje:
...tekerje!
2023. jún. 2. 07:48
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen nagy a fű,kb.félbe kell vágni.Ez ugyan többlet munka,de nem kll azért megállni,hogy betekert fűvet kiszedjem.
2023. jún. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Állítólag van valami "adapter" amit barkácsolnak a szárra...de most a google nem a barátom.
2023. jún. 2. 08:09
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Erős gépet kell venni, az ha feltekeri is, utánna erőből szétveri.

A gyenge hulladék gépek még lefulladnak.

2023. jún. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Lassabban nyírd úgy hogy ne engedd hogy leessen a damilfej fordulatszáma!


Ha kellően gyorsan forog akkor nem tudja feltekerni.

2023. jún. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Olcso cigany piaci gepem van. Felszerelt penge tarcsaval rohogve levagom. Nagy fure nem jo a damil.


Lehet meg kapni olyan fejet amin lancfuresz szeru lanc van. Az is eros.

2023. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

A cégtől elküldtek egy 1 napos kisgépkezelői tanfolyamra, mert így ha véletlenül levágom vele a lábam, akkor már rám lehet verni, hogy hát ki voltam képezve, tehát az én hülyeségem.

Ezen a tanfolyamon is azt tanították, hogy ha nagy a szálas fű, akkor előbb le kell tetejelni, és utána vágni alul.

Az meg a saját megfigyelésem, hogy ha nem engedem leesni a fordulatot, meg keskenyebb fogásokat veszek, hogy ki tudja dobni balra, ne gyűljön össze a szórásvédő alatt, akkor nem nagyon tekeredik fel, csak a tényleg nagy, deréktól feljebb érő füvet kell tetejelni.

2023. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2 es válaszolóként már megírtam.

A 7 válaszoló is ezt írja,még a tanfolyamon is így tanították.

Nincs erre más megoldás,tapasztalat.

2023. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nos, damilos kaszával van az a méretű gaz, amit már nehéz vágni. Trükkök:

-vastagabb damil ilyen nagy fűhöz

-nagy fordulaton tartsad a motort, és ne akarj nagyon sietni, hanem adj időt a gépnek, hogy levágja a füvet, ne gyorsan csapkodd jobbra-balra

-és az is jó megoldás, amit előttem írtak. Bár én térdigérő fűnél már felszereltem a vágólapot, mikor még ilyeneket kellett vágjak. Azzal gyerekjáték volt lecsapni az 1,5 méteres bozótot is.

2023. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erre gondoltál ? Barkács megoldás,de működik.

https://www.youtube.com/watch?v=6QlF1IFVCJA&t=276s

2023. jún. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!