Kezdőoldal » Otthon » Kert » Igaz lehet e, hogy fűkaszázás...

Igaz lehet e, hogy fűkaszázás előtt a damilt érdemes beáztatni hogy ne legyen olyan szakadós?

Figyelt kérdés
2023. jún. 7. 13:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
#10: ott a pont!
2023. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszban olvasottakat meg tudom erősíteni, a négyszög keresztmetszetű talán Sthill gyártmányú nagyon strapabíró.


A műszaki zseni ismerősödnek mond hogy kipróbáltad ezt a vízbe áztatós dolgot de csak kizárólag akkor működött ha utána bekented reszelőzsírral. Nikkelezett szemmértékkel mérve 0,03 mikron vastagságban rákenve egész működőképes ötlet :)

2023. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon fúrja az oldalamat hogy miért mondhatta....

Nem szokott ilyennel viccelni

De szerintem is teljesen irreális

Amint beszéltem vele egyből jelentkezem

2023. jún. 8. 11:08
 14/17 anonim ***** válasza:
Pár éve elterjedt néphit volt, urban legend, itt is irkálták páran. Az ismerősöd csak úgy maradt...
2023. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én meg azt hallottam hogy a hűtőben kell lehűteni, de nem a mélyhűtőben mert akkor törik a műanyag.

Hűtőben éjszakára be kell tenni, reggelre megdermed a műanyag és egy darabig tartós marad, nem szakad el.

2023. jún. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást!!

Én most azt a damilt raktam bele, amit én korábban szoktam használni (neon zöld színű, nem körszelvényű, és elég vastag is).... Valamint levettem a fűkaszáról azt az íves peremet, amina damilvágó is van.... Mert nem tudtam rendesen vágni a füvet/gazt úgyhogy rajta volt az a perem.... És így egy kicsit hosszabbra is tudtam hagyni a damilt ami vág, És bár nem használtam túl sokat de nem szakadt el egyszer sem az idő alatt..

2023. jún. 9. 08:45
 17/17 A kérdező kommentje:

Találkoztam időközben azzal az ismerőssel aki az áztatást mondta.

Az úgy volt, hogy ő korábban egy útépítés ...fenntartás cégnél dolgozott, és ott szokták a munkások fűnyírás előtt a fűnyírót beletenni egy hordóba, aminek az aljában víz volt... Abból a célból hogy jobb legyen a fűnyírás...

És elmondása szerint ő is átvette tőlük ezt a szokást... És működik....

Én viszont továbbra sem fogom ezt csinálni... Mert szerintem ha működik is az csak egy nagyon rövid időszak lehet... Egy percnél semmilyen se te sem tovább... Úgyhogy én nem látom sok értelmét.

És nyilvánvaló hogy nem a damil szívja be a vizet, hanem a damil ház meg ott minden csupa víz lesz... Aminek egy egészen rövid ideig lehet hatása....

2023. jún. 22. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!