Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor ültethetem át a ribizli...

Mikor ültethetem át a ribizli bokrot?

Figyelt kérdés
Mára egy komoly bokor lett és kettő egymás mellé lett ültetve. Mikor ültethetem ezt át?

2023. jún. 10. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel
2023. jún. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel
2023. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most ne is próbálkozz, mert ez nem alkalmas időpont. Aligha pusztulna ki, de inkább halaszd el őszig (végső esetben jövő év tavaszáig).
2023. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De majd metszeni is kell valamikor, még azt is meg kell tanulnom hogyan kell
2023. jún. 10. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Munkatársad, ismerősöd nem termeszti? Nem tudsz tőlük tanácsot kapni? Interneten is érdeklődhetsz.

Pl.: [link]

2023. jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tavasszal is jó, nem csak ősszel. De amit átültetsz, azt nagyon erősen meg kell metszeni, 1-2 idei hajtást elég meghagyni. Ha jól sikerül az átültetés, akkor úgyis nőni fog bolond módon. De ha mégse jön össze tökéletesen, akkor is életben marad így. A jövő év a túlélésé lesz, nem a nagy termésé.

Metszeni úgy kell, hogy ugyanannyi 1-2-3-4-5 éves rész legyen a bokron. Az 5 évesnél idősebbet tőből kivágod, a túl gyenge új vesszőket tőből kivágod.

Ha nincs elegendő új vessző, ami legalább fél méteres, ez azt jelenti, hogy túl sok vesszőt hagytál meg. Akkor minden évfolyamból kivágod a leggyengébben fejlődőket.

2023. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!