Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom palántáim egyszerűe...

Paradicsom palántáim egyszerűen nem fejlődnek,mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

ültető gödörbe kapott:-NPK műtrágya direkt paradicsomra kértem

palántaföldet is raktam a gödörbe

lombtrágyát is kapott genezis micramid-ot és mindenből a megfelelő mennyiséget.

durván másfél hónapja lettek elültetve és kis túlzással majdnem akkorák mint akkor voltak.

arra gondolok hogy talán meszes lehet a talaj,azt olvastam attól lehet ilyen,úgy olvastam hogy akkor nem tudja felvenni a tápanyagokat és nem fog vagy alig fog fejlődni.Ha úgy lenne van rá valami megoldás amivel még ezt a szezont megtudnám menteni?Ezt nem olvastam de arra gondoltam ha lombtrágyával próbálnám pótolni a tápanyagokat akkor esetleg nem fejlődne jobban?Vagy ha át ültetném valami virágföldes,palántaföldes talajba?



2023. jún. 20. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha túlzásba viszed a trágyázást, az gátoljatja a növény fejlődését.


Kiültetéskor csak egy kis szerves trágyát szoktak javasolni és rengeteg vizet.

2023. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!jövőre az lesz.

szerinted még át lehet ültetni?így felülről nézve nem gondolnám hogy nagyon legyökerezett volna

2023. jún. 20. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell átültetni. Szedd le az alsó leveleiket és töltögesd fel a tövüket mint ahogy a burgonyát is szokták. Legalább 10-15cm magasan.
2023. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiégethetted a gyökerét a sok trágyával. Plusz lehet hogy nem locsoltad be rendesen. Az is lehet, hogy nem ültetted elég mélyre, az alsóbb leveleket le szokták szedni és jól beültetni nyakig amíg csak lehet, mert gyökeret hoz a szárán. De egy kép sokat segítene.
2023. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én mindig nagy ültető gödröt szoktam ásni és mélyebbre szoktam ültetni,az úgy jó,vagy jobb ha feltöltöm?alsó leveleket,termést virágot is leszedtem alul,csak legfelsőket hagyom meg.holnap küldök képet.
2023. jún. 20. 21:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy értette szerintem, hogy azokat a leveleket kell leszedni, ameddig feltöltöd földdel. A többi leszedése egyértelműen káros a növényre nézve.

Én ugyan nem hiszek benne, hogy haszna lenne a dolognak. A probléma szerintem az, hogy túl sok tápanyag került felvehető közelségbe, és ez már mérgezést okoz. Hiába töltöd fel, attól a tápanyag még ott marad a gyökerek közelében.

Nyilván lehet ezer más oka is a növekedés elmaradásának, nem tudjuk, milyen körülmények közt vannak. De a leírt dolgok közül ez egy reális lehetőség, hogy túl sok műtrágya ment alájuk.

Legközelebb az ősszel felásott földbe tavasszal forgasd be a műtrágyát. (Rotációs kapával a legjobb, mélyen. Ha elérhető számodra. Az eléggé elkeveri a földdel, és a növény folyamatosan jut hozzá, ahogy odaér egy-egy szemcséhez.)

Pár képet ha mutatnál, talán látnánk valamit, ami a probléma jellegére utalna.

A talaj jó, mélyen felásott, porhanyós föld? Nincs nagy fa a közelben? Nem öntözöd agyon őket? Más egyéb ok nem jut eszedbe?

2023. jún. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Öntözés még esetleg lehet probléma,mert árasztva locsolok,de ezt inkább égis kizárnám mert eddig is így csináltam kb 8-10 éve és az utóbbi két évem volt csak ilyen szenvedős,tavaly előtt ilyenkor már megközelítették a 2 méteres magasságot.a talaj nem egészében felásott csak a paradicsom ültető gödör lett jól felásva kb 50x50x50
2023. jún. 21. 17:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!