Kezdőoldal » Otthon » Kert » Utcán, a ház előtt füvesítenék...

Utcán, a ház előtt füvesítenék: körbekeríthetem?

Figyelt kérdés

Elvileg ugye az utcán lévő rész, még ha a ház előtt van is, közterület, és nem is lehet semmi akadályt kihelyezni, meg nem zárhatom el.

Viszont volt itt építkezés nálunk, meg kiszedtünk onnan két régi, beteg fát (a helyükre lett azóta fa ültetve), viszont csak a csupasz föld van ott, ami felsárosodik.

Szeretném fűvel bevetni, viszont amíg a fű ki nem hajt teljesen, addig nem szabadna rálépni.

A gond az, hogy a retek szembeszomszédunk folyton az úttestre parkol szabálytalanul, és egy csomó autós ezért lehúzódik a házunk elé, hogy megkerülje (elférnének az úton, csak gondolom félnek, hogy ne menjenek túl közel hozzá). Ezáltal ők még tovább dagasztják a sarat, ősszel akkora nyomvájúkat csináltak bele, mint a grand canyon.

Ha lenne fű, megoldódna ez, viszont addig el kellene kerítem (sarkokhoz lécek, szalaggal összekötve, hogy látszódjon - erre gondoltam). El lehet időlegesen keríteni?

(Biztos, hogy fognak anyázni, de a szomszéd szabálysértése miatt nem én vagyok a felelős szerintem, menjenek, szóljanak neki, nem ők lennének az elsők...)

Én szabályosan megtehetem ezt?

Gyorsan növő fűkeverék, általában 1-másfél hét alatt már szépen kinő, aztán eltávolítanám az elkerítést.


ápr. 29. 11:58
A kérdező szavazást indított:
Időlegesen el lehet keríteni
Szabálytalan elkeríteni
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a jogszabály, hogyan szól, de az biztos, hogy az benne van, hogy a házad elötti területet neked kell rendben tartani. Hogy rendben legyen, annak a feltétele, hogy befüvesíted, annak pedig a feltétele, hogy elkeríted, amíg a fü meg nem erösödik. Én elkeríteném, de nem másfél hétre, hanem 2-3 nyírásig, tehát másfél - két hónapra. Ha a másfél hetes vetésre ráengeded a forgalmat, tönkre is teszi.
ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd, hogy ez ideiglenes elkerítés és a célja csak az, hogy a fű megnőjön. Akkor a retek szomszéd nem tehet semmit.

Amúgy csak az áthaladástól nem zárhatod el, azt nem kell hagynod, hogy pl. kocsival oda tudjanak állni a fűre. Ha ültetsz pár nagyobb bokrot a szélére akkor az jelezni fogja, hogy az nem parkolónak való hely. Van aki nagy követ tesz ki jelölőnek/akadálynak, van aki virágkaspót tesz a szélére.

ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenesen el lehet keríteni. Szalagozd körbe aztán jóvanazúgy.
ápr. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Jelezd ezt a szándékodat az önkormányzatnak és meg is van oldva.

Normális helyen még örülnek is neki, ha valaki rendesebbre akarja formálni a környezetét és ezzel nem okozol közlekedési káoszt…

…esetleg érdemes megemlíteni vagy megkérni őket, ha van településőr vagy hasonló, hogy ballagjon arra néha nap és esetleg kérje meg szépen a szabálytalankodó parkolókat, hogy normálisabban álljanak.

ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon csodálkoznék, ha az önkormányzat engedélyezné. Esetleg közterületfoglalási engedélyt kérhetsz, sok pénzért.

Viszont azon is csodálkoznék, ha foglalkoznának vele... Esetleg ha feljelent valaki. Ennyire meg senkinek nem fontos. De ha olyan kerítést csinálsz, amin látni, hogy ideiglenes (vékony lécek (botok) leszúrva, madzag például), akkor ki tudod dumálni még a feljelentést is valószínűleg.

A vékony lécek azért is fontosak, mert ha pl. vasból vannak a karók, és megkarcolja valaki kocsiját, az simán rád verheti az újrafestést. Mivel papírod nem lesz az engedélyről, azt csak komoly pénzért adnának.

máj. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!