Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti kútról megengedtem a...

Kerti kútról megengedtem a medencét, másnapra zöld lett. Milyen vegyszerezéssel tudom kitisztítani?

Figyelt kérdés
Kb 14ezer liter víz van benne. Öntöttem bele algaölőt kb 7 decit. Egy klórtabletta van benne, ami oldódik lassan. Mit tehetek még? A Ph szintje elég magas.

2023. jún. 25. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Pedig a zöldülő víz az erős fény hatására növő algáktól van. Barna alga meg a sötéttől. Bár ennyire gyorsan, 24 óra alatt ez nem szokott bekövetkezni.
2023. jún. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igazán zöld lett a víz nem olyan barnás-féle?

Ebben a videóban arról beszélnek, hogy a kútvíz lehet nagy vastartalmú víz és az válik ki a klór hatására a medencében. Simán a medence szűrőjével tisztítja, de sok nap kell hozzá. Mutatja milyen színű a víz ami a szűrő tisztításakor kijött. Nekünk a bealgásodás után is hasonló színű volt a szűrő tisztításakor a víz, lehet, hogy csak hasonló eredménye van a vastartalom kiválásának is.

ha igen, akkor csak napokig kell szűrni és tisztább lesz, nem kell hozzá több klór vagy más.

https://www.youtube.com/watch?v=EAGxNpkVlQo

Itt képet is mutatnak a bezöldült medencéről - ami elvileg bebarnulás a vastartalom miatt, de nekem is zöldnek látszik inkább

[link]

2023. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban alga, akkor kevés a klór. Először is be kell állítani a pH-t az ideális tartományba pH csökkentő vegyszerrel, majd klórozni gyorsan oldódó tablettával/vegyszerrel. Célszerű lenne a szabad klór tartalmat is mérni. A lassan oldódó tabletta a klórszint folyamatos fenntartására való.

A 2-es által írt esetben, ha a kútvíz vas és mangán tartalma csapódott ki,akkor barna elszíneződést (rozsdás vizet) kellene tapasztalni. Ekkor a szűrés a megoldás, esetleg valamilyen derítő vegyszert lehet adagolni, ami megköti és leülepszik a medence aljára.

2023. jún. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy nap alatt a hideg kútvíz nem algásodik be. Szerintem az inkább barnás lesz, mint zöldes. A kútvíz túlzottan vasas és a klór reakcióba lép a vassal.

Ki kehet tisztítani, de sok munka, energia és pénz. A vizet pótolni kell mert van párolgási, szűrési, kipancsolási veszteség és akkor kezdheted előlről.

Megoldás: csapvízzel kell feltölteni. Már ha nem akarsz folyamatosan szívni mint a torkos borz.

Sajnos olcsó medencézés csak a mesében létezik. Vagy az időddel, munkaerőddel, vagy a pénzeddel, de mindenképp fizetni kell érte

2023. jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 "A vizet pótolni kell mert van párolgási, szűrési, kipancsolási veszteség és akkor kezdheted előlről."

Ez nem jelentős mennyiség egy 14 köbméteres medencénél, ráadásul mostanában állandóan esik az eső, az visszapótolja. :)

Ha már benne van a víz akkor csak keringesse a homokszűrőn és jó lesz. A következő alkalommal viszont tényleg ne a kút vizével pótolja vagy töltse fel hanem csapvízzel.

Szerencsére nálunk - az országban - nem drága az ivóvíz. Egy ekkora medence feltöltése ha van kerti vízmérő akkor maximum 10-12 ezer forint, ha nincs és a csatorna díjat is ki kell fizetni hozzá, akkor a duplája.

2023. jún. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A hideg kútvíz nem tud bezöldülni ill. bealgásodni!!

Mindig akkor jelenik meg a zöld alga, amikor már napok óta langymeleg a víz és nincsen rendesen kezelve!

2023. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ha nem is jelentős, és nem is azonnali, de van vízveszteség, az említetteken felül például pont a homokszűrőnél amikor visszamosol. Nem is az a lényeg, hanem amikor visszapótolsz kútvízzel, ugyanúgy beleviszed a vasat még a kevés pótlással is. Én 25 köbmétert kezelek, több mint 20 éve. Anno én is kútvízzel kezdtem, de ma már inkább kiesnék egy moszkvai ablakon, minthogy még egyszer kútvíz kerüljön a mecencénkbe
2023. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!