Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elektromos fűkaszához értők...

Hell-ikon kérdése:

Elektromos fűkaszához értők segítségét kérném, képpel.(?)

Figyelt kérdés

A minap vettem egy Hyundai elektromos fűkaszát, az orsóház fedelét levéve, a tengelynél középen van egy benyomható gomb. Nos én ezt a gombot (annak ellenére, hogy a használati utasítás még csak meg sem említi ezt a gombot, se a funkcióját) benyomtam.


Halvány fogalmam nincs mi célt szolgál illetve, hogy hogyan lehetne eredeti helyzetébe visszaállítani?


Így viszont használni meg nem merem, mert úgy gondolom, hogy ez rögzíti valamilyen módon az egész hóbelebancot a tengelyre (bár meglazulva látszólag nincs), az meg nem hiányzik, hogy működés közben el/lerepüljön róla.


A kép az említett gombról:

[link]


Szóval mi ez a gomb, mi célt szolgál, és hogyan lehetne eredeti helyzetébe visszaállítani?

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.



#elektromos fűkasza #Hyundai Hyd 430
2023. jún. 26. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kézzel megfogod a kétoldalt kilógó damilt és meghúzod akkor nem pattan ki a gomb?

Mert ha igen, akkor azzal lehet adagolni a damilt.

2023. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit 1# ír, szerintem is. Ez arra való, hogy amikor már rövid a damil, akkor csak úgy használat közben kicsit odaütöd a földhöz, a gomb benyomódik és automatikusan adagol még damilt.
2023. jún. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló, nem, arra van egy másik gomb az orsóház oldalán (igaz, az eredeti használati utasítás arról sem írt egy szót se, egy másik típus leírásánál találtam meg, de erről sehol semmit, pedig átnéztem nem egyet).

Egyébként, más okból kifolyólag ezt a damilhúzogatást kipróbáltam korábban, de semmilyen hatása nem volt a tengelynél lévő gombra.


2-es válaszoló, biztos nem, ugyanis ez automatikusan adagolja a damilt a gép újraindításakor. Ezt a típust nem kell a földhöz ütögetni damil adagoláshoz menet közben.

2023. jún. 26. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez akkor működik ,ha a damilfej gyors mozgásban van .
2023. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!