Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerttervezés, de hogyan?

Kerttervezés, de hogyan?

Figyelt kérdés
Falusi kádár kocka házunkhoz tervezek előkertet. A ház és a kerítés között adott egy kb 25X10 m-es terület, az előző tulajnál virágos kertként funkcionált. Arra gondoltam, hogy a rózsákat megtartanám, de köréjük sziklákat vagy téglát tennék, S a rózsák mellé tulipánt ültetnék, esetleg más virágokat, majd mulcsoznám. A kert egyik sarkába szeretnék egy kisebb sziklakertet. Tanácsokat szeretnék kérni, ki hogyan csinálná? Más egyéb ötleteket is szívesen várok, egyenlőre még nem tudom, illene- e a rózsák mellé sziklakert, vagy hogy lehetne összehozni, hogy szép mutatós legyen.

2023. jún. 30. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt nézelődjél:

[link]

2023. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen ötletet is választasz, tartsd szem előtt, hogy azt utána neked kell életben tartanod, gondoznod!

Vagyis a füves sáv ne legyen túl keskeny, mert nem tudsz hozzáférni fűnyíróval, a sziklakertet locsolni is kell gyakran, hiszen magasabban, kevesebb földben lesznek a növények, könnyebben kiszárad a talaj. Gyomosodni is fog és azt ki kell szedni, tehát a sziklakertre/be is fel kell tudnod menni anélkül, hogy tönkretennéd.

1-es linkjén nagyon szép kertek vannak, de a többsége ügyes kertészt igényel, hogy évekkel később is olyan szép maradjon.

Én csak egy eperágyást csináltam meg 1-2nm-en sziklakertként, de már azt se tudtam úgy gondozni, hogy mindig szép legyen. 2 év alatt megsüllyedt, az eper "szétfolyt" vagyis elterjedt ott is ahol nem kellett volna, ellenben nem termett rendesen.

De kertekben nagyon szép szokott lenni és láttam már rózsák közelében is. Az általában akkor mutat jól ha van elég távolság a sziklakerttől, kavicsos vagy hasonló sétány van a rózsa mellett és utána van a sziklakert, hasonló színű kövekkel.

2023. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én abból indulnék ki, hogy mennyit akarok/tudok foglalkozni vele. Ha nem akarok heti többször az előkertben díszelegni locsolás, gazolás, kapálgatás, elszáradt növények letisztogatása közben, akkor nagyobbrészt szárazságtűrő talajtakarókban, örökzöldekben, pozsgásokban gondolkodnék.

Ha szeretnél sziklakertet, vannak olyan növények is, amik szépen kitöltik a kövek közti hézagokat, és elég jól kiszorítják a gyomokat.

A mulcsozás jó ötlet, esetleg a díszkaviccsal való leterítés is.

Szerintem bármi mutathat jól a rózsákkal, inkább az számít, hogyan van kialakítva, nem pedig az, hogy micsoda. Maximum ha valami a rózsákkal egyidőben virágzik, annak a színét úgy válaszd meg, hogy menjen hozzá. Például a lilásrózsaszín kristályvirág jól illik mondjuk sárga rózsa mellé, de vörös mellé nem igazán. Főleg ha csak ez a két szín van a kertben. Ha minden tarkabarka, akkor oké.

2023. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!