Kezdőoldal » Otthon » Kert » Túl közel ültettem a paradicso...

Túl közel ültettem a paradicsompalántákat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Meggondolatlan voltam, és túl közel ültettem a paradicsompalántákat. Van közöttük 5 tő fürtös paradicsom ami már rá nőtt a többire. Az lenne a kérdésem, hogy ha kiásom a gyökerét óvatosan, hogy a gyökerek ne sérüljenek, akkor át lehet ültetni? Ha esetleg megsérül néhány gyökér és átültetem, akkor fog még növekedni, termést hozni?. A fürtös paradicsomon már sok van, de még zöldek. Át lehet így ültetni?

#Palánta átültetése.
2023. júl. 2. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott ahol van ,jobban jársz.
2023. júl. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha fél köbméter földdel ki tudod ásni... A gyökerek már kb. ennyi földet futottak be. Ha levagdosod a gyökereket, és csak mondjuk egy ásónyomnyi földdel teszed át, akkor nem lesz, ami eltartsa a föld feletti részeket.

Nyilván át lehet ültetni, de csak erős visszavágással, a termést például teljesen levágod, a szárát is levágod 20-30 centisre, aztán majd ha megfogta az új helyén, nő tovább, már egy hét múlva új hajtást hoz. Kicsit későn fog termést hozni.

Ha nagyon sűrűek, akkor inkább hajítsd ki a felesleget, mert ha elnyomják egymást, egyiken se lesz rendes termés, meg a betegségeknek is jó esélyt nyújtasz.

2023. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén, ahogy van, mert csak kárt okozol magadnak.
2023. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos idén ezt elcsesztem nagyon. Tavaly nagyon szépen elültettem a paradicsomot és a paprikát is. 40 üveg lecsóalapot tudtam elrakni. Tehát ha így hagyom, akkor annyira összenőnek, hogy termés sem nagyon lesz. Viszont ha szétültettem, akkor talán van esélyem új hajtásoknak. arra gondoltam, hogy kötöző madzaggal óvatosan összekötöm a szárakat, és kb. 60 cm sugarú körbe kiásom, és rögtön átültetem a másik helyre ahol kiásom a gödröt neki. kicsit megritkítom a szárakat. 5 darabot kellene kiásnom, de már kb. 1 méter magasak a fürtös palántái. Lehet, hogy megpróbálkozom vele. Ha a 5 elpusztul, akkor még marad 12 ami kényelmesen tud fejlődni egymás mellett.
2023. júl. 2. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az ásással a megmaradók gyökerét is elvágod.
2023. júl. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hasonló problémával küzdök. Olyan a kiskertem mint egy paradicsomerdő. Első ültetésem, nem tudtam, hogy ekkora bokor lesz belőlük. Tele vannak zöld paradicsommal, nem merem már piszkálni őket. Te mit csináltál végül?
2023. júl. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Higgyétek el, hogy az a paradicsom a sűrű levélzet esetén is beérik, de gondolni kel, az esetleges betegségeikre a tökéletlen szellőzése miatt a bokroknak.
2023. júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kicsit megritkítottam a bokrokat. Nem szedtem ki egyiket sem. Le vagdostam néhány ágat, hogy ne legyen nagyon sűrű. Már kezdenek is pirosodni. Kicsit ritkítsd meg.
2023. júl. 12. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!