Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomirtó kutyákra veszélyes?

Gyomirtó kutyákra veszélyes?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a fajta gyomirtót vettem, kerítés mentén, járda mellett a nehezen hozzáférhető gazt kiirtani vele. Viszont az udvarban van több kutya is, azokra mennyire veszélyes? Próbáltam online rákeresni, de ott semmi konkrét információt nem találtam erre vonatkozólag.


2023. júl. 6. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Veszélyes elvileg, de annyira azért nem, ha nem nagy mennyiséget esznek belőle. És miért ennének nagy mennyiséget?

Mikor szórod, meg még vagy 3 órán át (de még jobb, ha aznap) a kutyákat zárd be, vagy vidd el valahová. Ennyi elég.

2023. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oldalsó kiskertbe el tudom őket zárni, nekiállok akkor hamarosan aztán estig ott lesznek, este ki kell őket engednem, hogy tudjanak menni az alvóhelyükre.
2023. júl. 6. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Biztonsági adatlap:

2. A legfontosabb - akut és késleltetett - tünetek és hatások

Általános információk

Kezelje tünetileg.

Belélegzés

Ez nem valószínű, hogy előfordul, de a tünetek hasonlóak azokhoz, amik lenyeléskor

kialakulhatnak.

Lenyelés

Gyomorfájdalmat vagy hányást okozhat.

Bőrrel való érintkezés

Enyhén irritáló lehet a bőrre.

Szemmel való érintkezés

Enyhén irritáló lehet a szemre

2023. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor azért úgymond nagyon veszélyes tüneteket nem okoz, mindenesetre ettől független megfogadom, hogy elzárom őket egy időre. :)
2023. júl. 6. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Kis mennyiségben elméletileg ránk nem káros, amúgy érdekesség, már a teljes bolygón mindenhonnan kimutatható a gyomírtó…
2023. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha lefagyasztod és fejbevered a kutyát vele, akkor igen.

Egyébként pedig egészséges ebállat nem fogja a füvet felzabálni.

Lefújás után 1 napig ne engedd a terület közelébe.

2023. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira veszélyes lenne akkor pl egy 30hektáros tábla legyomirtózása után tömegével hullanának el a nyulak, őzek, szarvasok amik pont a gyomirtózás után mentek oda legelni!


Az összes növényvédő szer úgy van megtervezve hogy ilyen kis mennyiségben ne okozhasson gondot a vadaknak. Így értelemszerűen a kutyának sem lesz tőle baja!

2023. júl. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
4 óra fele fújtam le, nemrég engedtem őket ki.
2023. júl. 6. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák szoktak legelni, de eleve nem nagy mennyiséget, csak pár szálat. Meg egyébként is olyan jó orruk van, hogy a büdös gyomirtószagot megérzik, és nem valószínű, hogy a lepermetezett füvet ennék. (A szagot érezni annak ellenére, hogy a hatóanyag 2-3 órán belül felszívódik.)
2023. júl. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!