Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb. 500 négyzetméter füvön...

Kb. 500 négyzetméter füvön végigmenni fűnyíróval mennyi idő?

Figyelt kérdés
2023. júl. 10. 12:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

Biztosan van legalább két óra, mert pihenni is kell néha egy kicsit, főleg annak, aki nem szokott hozzá.

Aztán nem lehet mindig haladni, üríteni kell a tartályt, néha eltömődik a kasza, meg ott vannak a szegélyek, a babrás részek, vagy vissza kell egy kicsit menni, mert maradtak csomók, szálak, amelyek meghajoltak, de aztán felegyenesedtek.

Mindenhez kell gyakorlat, a legtöbb munkánál nem jó a sietség, nyugodtan, szép tempósan, hogy sokáig bírd, de haladj is, nem kell kapkodni, sokan élvezik az ilyesmit, másnak meg komoly teher.

Az a lényeg, hogy szeresd amit csinálsz, mert jó az, a fű finom illata, a nyári szellő, a kellemes napsütés, a munkálkodás öröme, ahogy megnézed, amit már megcsináltál.

Más meg mindig azt lesi, mennyi van még hátra. Én például sajnálni szoktam, hogy vége van, de szerencsére egy kertben mindig van mit csinálni.

Persze nem délben kell csinálni a tűző napon, hogy a hőguta kerülgessen.

2023. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%
Ha kerülgetni kell fákat, bokrokat, akkor lehet kb. 2 óra, de akadálymentes, sík területen 1 óra alatt is végezhetsz. Picit módosít az időn, ha a gép gyűjti a füvet és a tartályt időnként üríteni kell. Mindezt (nem önjáró) elektromos fűnyírás tapasztalata alapján írom.
2023. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

450 m2 sík terület, nincs szükség szegély nyíróra.

Önjáró 51 cm vágószélesség, 170 ccm 4,5 Le benzinmotor, fűgyűjtős is de az oldal kidobással használom.

3,6 KPh a sebessége, kerülgetve a dolgokat 25 perc. 5 perc takarítás: kb 2 perc alatt lepiszkálom a rátapadt füvet, kb 2 percig járatom egy helybe úgy, hogy rá van csatlakoztatva víz, kb 1 perc alatt leveretem a ház külső feléről a vizet. +1 perc amíg betolom a helyére.

Tehát nekem ez 30-31 perc heti 1x.

2023. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

13+

javítás: kb 1 perc alatt leveretem a ház külső feléről a FÜVET.

2023. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

VÍzzel takarítani a fűnyírót...

És száradás nélkül betolni a helyére....

megfizethetetlen!

minden másra orr a mászterkárd! mondjuk eszet azon nem lehet venni....

2023. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Gyárilag kialakított víz csatlakozás, kifejezetten mosás céljából... fejlődni kell a korral! 7 éves fűnyíró és jól érzi magát... és képzeld még csak nem is rozsdás.

Előítélt az van, a részletek ismerete nélkül. Na ez is egy jellemvonás, és nem a jobbik fajtából!

2023. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Tudom hogy némelyiken van vízcsatlakozás...

Egyik ismerősöm kisgépszervizes. Ő szokta mutogatni a vízzel kimosott gépeket.

2023. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Milyen géppel, milyen erőben vagy, önjárós, nem önjárós, milyen a terep, mennyit kell forgolódni, picit sok a változó....
2023. júl. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

18 ezt már megkérdeztük tőle korábban is, de csak b.zmegolni volt képes, válaszolni nem.

Vegyél egy kecskét kérdező, annak több esze van!

2023. júl. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kecsket vegyel. Ok lenyirjak egyenletesen!!!
2023. júl. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!