Kezdőoldal » Otthon » Kert » A konyhakertemet ellepte a...

A konyhakertemet ellepte a mozaik vírus, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Úgy nézz ki hogy mindenemet el lepte a mozaik vírus még a gyomokon is találtam olyan leveleket.

Idén kezdtem el itthon hobbi céllal kertet csinálni nem annyira szembe tűnő a probléma tehát nem gondoltam volna hogy ekkora a gond és mivel már minden olyan így nem szedtem ki se a paradicsomot se az uborkát se a paprikát mert végülis terem,csak ismerősöm szerint többet szokott teremni meg nagyon lassan növekszik,meg hát ugye a leveleken is látszik..olvastam hogy ezt csak megelőzni lehet úgy hogy ez az év már elmegy így,de jövőre is szeretnék kertet csinálni, mit kellene tennem?Nyílván a megelőzésen rajta leszek már jövőre,de olvastam talajfertőtlenítésről valamelyik oldalon,de nem írták oda milyen szerrel,erről esetleg valaki tud valamit?



2023. júl. 14. 13:40
 1/4 anonim válasza:
Érdemben segíteni nem tudok, de nézz utána hátha lehet ezeket a magvakat csávázni a mozaik vírus ellen.
2023. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
Vírus ellen nincs szer. Ellenőrzött magot vess
2023. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van, vírus ellen nincs védekezés. Ahogy emberi vírusok ellen se. Az influenzán is vagy átesik az ember, vagy belehal (néha), de gyógyítani nem lehet.

Azt az egyet lehetne elvileg csinálni, hogy 6-8 évig csupaszon tartani a kertet, hogy ne maradjon vírus. De gyakorlatilag még ennek sincs értelme kicsi kertben, mert a szomszédból két hét alatt átjön újra.

Az azért érdekes, hogy minden vírusos. Van olyan mozaikvírusfaj, ami többféle növényt is támad, de hogy mindent... Mutathatnál fotókat, hátha másról van szó.

2023. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Idén kezdtem el itthon hobbi céllal kertet csinálni"

Tehát kezdő vagy :) Dobj fel képeket, hátha benézted.



"olvastam talajfertőtlenítésről valamelyik oldalon"

Legjobb tudomásom szerint csigára rovarra és gombára szokták alkalmazni. Neked meg vírusod van. (Vagy nem.) A talajfertőtlenítők nem válogatnak, a hasznos talajéletet is kinyírják aztán meg építkezhetsz nulláról.

2023. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!