Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a baja ennek a paradicsomna...

Mi a baja ennek a paradicsomnak, és mit lehet vele tenni?

Figyelt kérdés

Előtte pár nappal permeteztem kontakt rovarölővel, azután tegnap nagy vihar volt. Ez volt az előzmény. A rovarölő előtt pedig 1 hettel kb Amistárral. Most vettem ezt észre rajta:


[link]



2023. júl. 14. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Hasonlít a baktériumfertőzéshez. Viszont úgy tűnik, a távolabbiak hegye is sárgul, de a baktérium viszonylag lassan kapná el a töveket.

Az is lehet, hogy leégetted. Mit használtál, és milyen töménységben? És hány fokon? Kimérted a szert, vagy saccra tettél bele ötször annyit, mint szabad lett volna? Vagy hogy valami gyomirtó is keveredett bele, mondjuk benne hagytad előzőleg a permetezőben?

2023. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Paradicsom vész.
2023. júl. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A paradicsomvész teljesen másként néz ki. Évtizedek óta termelek paradicsomot, volt már hozzá szerencsém párszor.
2023. júl. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valaszolok a hozzászólásokra: Amistárral permeteztem először. Kb 3 hete. 10l vizhez kevertem a 10ml-t. Arra rá kb 1 hete kontakt rovarölöszerrel. Igen volt előtte benne gyomirtó de ki lett mosva a permetező. Nem értem hogy támadhatta meg gomba amikor az Amistar felszivodó. Mondjuk a rovarölö után jött egy nagy vihar. Minden permetezés este vagy délután volt. Talán egyszer volt reggel. A jelek paradicsomvészre utalnak. Ami az megégést illeti: max a permetszertől éghetett meg. Pedig előírászserüen kevertem. Most az a tervem hogy tejes permettel este permetezem. A tetejük elkezdett hervadni most a bejegyzes óta.
2023. júl. 15. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:

"A jelek paradicsomvészre utalnak." Nem tudom, milyen jelek vannak még, de a felrakott fotó egyáltalán nem utal arra. A paradicsomvész nem okoz sárgulást. Az ilyen foltokban való barnulást baktérium szokta okozni. Utána jön a hajtások tetejének hervadása. A paradicsomvész nem okoz ilyen szárbarnulást, hanem eleve a teteje szárad el először, és onnan halad lefelé a száradás.

A permetezés amúgy nem egy olyan dolog, hogy egyszer lefújod, aztán az a világ végezetéig hat. Az Amistar jó esetben 7-10 napig biztosít védelmet. De addig is csak gombák ellen, baktériumok ellen nem.

A rovarölőt kérdeztem, hogy mi volt, és biztos-e, hogy nem adagoltad túl. Azzal tudtad leégetni, ha túladagoltad, és/vagy hőségben használtad. Délután is voltak 30+ fokok.

A tejet meg a hasonló hülyeségeket felejts el. Egy hajnali rezes permetezés talán megvéd pár növényt a baktériumtól. (5-7 naponta ismételve.) De ha tényleg baktérium, akkor már nincs kizárva, hogy mind fertőzött.

2023. júl. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lamdex extra a rovarölö. 5 mg kellett 10l vizhez. Ezzel. Akkor a bakterium ellen mi hat?
2023. júl. 16. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:

A Lamdex szerintem nem égetett.

Baktérium ellen nem létezik igazi megoldás. Csak I. kategóriában van növényvédő szer, tehát neked még képen se mutatják meg. Megelőzésre ott van a réz. De az meg, ugye, kontakt, és az új hajtások meg virágok védtelenek, tehát gyakran kell permetezni.

2023. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A bakterium: nem tudom nem e kerülhetett az öntözővízből bakterium a tőre. Vagy csalántrágya léből a permeten keresztül. Ugyanis most néztem egy videot amiben elmondja hogy ha áll a víz (pl esővíz) akkor ott alga es bakterium is keletkeznek. Ha ezt kiöntözöm és a tőre kerül, akar permeten keresztül, az is megtámadhatja nem?
2023. júl. 16. 12:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Az garantáltan nem olyan baktérium. Baktériumból van millió fajta, és ebből csak mondjuk 5-10 betegíti meg a paradicsomot.

Ahogy a mi beleinkben is sokféle baktérium él, ami kell az egészségünkhöz, de sok más baktériumtól meg megbetegszünk.

2023. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!