Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amistar TOP és uborka?

Amistar TOP és uborka?

Figyelt kérdés

be kellett szórnom a paradicsomaimat Amistar TOP(200 g/l azoxistrobin + 125 g/l difenokonazol)(strubilurinok, triazolok) gombaölő permetezőszerrel,ezt ajánlották,de mivel kicsi a kertem így az a gondom hogy elég közel van hozzá az uborkám igaz letakartam és amennyire lehetséges volt szélcsendben csináltam de néha néha csak bele kapott de így is kicsi rá az esély hogy rá ment, de ha mégis akkor mi gond lehet belőle?

Olvastam az egészségügyi varokázás idő táblázatot ott van cukkini és tökfélék ott 3 napot írt,de külön konkrétan uborka nincs.4 napja permeteztem,most akarnák belőle szedni és befőzni.



2023. júl. 20. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ami a cukkinire és a tökfélékre 3 nap ÉMI, az az uborkára is 3 nap. Bátran uborkázhatsz.
2023. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam mivel tökfélékhez sorolható,csak ugye konkrétan nem volt kiírva,köszi a megerősítést!
2023. júl. 20. 10:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az 1. válaszoló írja.

Csak még egy dolog: helyes, hogy odafigyelsz a dolgokra, viszont a szabadforgalmú szerektől nem kell ennyire félni.

Mennyit szórhattál ki, 2-3 ml-t? Ha egy az egyben megiszod azt a permetmennyiséget, még attól se lett volna egy hasmenésed se. Még ha egy deci tömény, hígítatlan permetet megiszol, az is kevés lenne ahhoz, hogy meghalj.

2023. júl. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!