Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen érzés számotokra a...

Milyen érzés számotokra a kert? Veteményes, gyümölcsös, gyep az udvarban, bármi.

Figyelt kérdés

2023. júl. 20. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Nekem csak nyűg volt, városi gyerek vagyok, mindig lakásban éltem, de nagyanyámnak volt telke, szőlővel, gyümölcsfákkal, zöldségekkel. Nem bántam, amikor eladta. A nyaralómtól is azért váltam meg, mert nekem nem öröm a kertgondozás és nem szeretem az életem aköré szervezni, hogy éppen kell-e füvet nyírni.
2023. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Jajj a nagy életszervező városiak! Igazad van, inkább ahhor szervezd az életedet, hogy mikor megy a busz, villamos, metró, előbb el kell indulni, különben beállsz a dugóba oda és vissza is, nem porszívózhatsz éjjel 2-kor, mert az alsó szomszéd feldugja neked a résszívót, stb.

Éltem társasházban, de visszajöttem falura. Mert nem kell szerveznem a gyökerek miatt az életemet! Akkor nyírom amikor akarom. Imádom nyírni a füvet, az illatát, a tapintását. Szeretem a gépet is tisztítani, javítani. Tök jó látni minden nap hogy mennyit nőtt a tök, a paradicsom, a paprika. Reggel kimegyek leveszek egyet a tövéről és megeszem. Nem kell aköré szerveznem az életemet, hogy elmenjek megvenni, várni a sorban, a parkolóban, a pénztárnál, stb. Imádom ahogy fújja a fákat a szél, susognak a levelek, csivitelnek a madarak. Ahogy a macska élesíti a törzsén a körmét. Imádok kint a szabadban lezuhanyozni, hideg vízzel. Szeretek a begyüjtött esővízzel locsolni, az igazi víz illat keveredik a nedves föld illatával. Tök jó hogy reggel hűvös van, nem pedig olyan mint a városban amikot a beton reggel 4-kor is még izzadja ki az előző napi meleget magából.

2023. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan, ahogy az utolsó válaszoló írja. :)
2023. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nagyon jó! Örömmel tölt el mikor gondozhatom őket, metszegethetem a fákat.

Vagy éppen mikor nevelgetem a zöldségpalántáimat, stb


Én a kertben vagyok önmagam, sokszor van hogy szabadidőmben csak hátramegyek, és sétálgatok a fák között és gyönyörködök bennük.


Plusz a 3 éves őszibarack és sárgabarack fám idén termett először, ami életem első barack termése is, mivel nekünk gyerekkoromban se voltak soha barackfáink.

2023. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A bp.-i családi házunkban az egész kert úgy van megcsinálva, mint egy nyaraló. (Ahogyan a környező házakban is.)

Körben magas belátást gátló sövényfal vagy 5-6 méter magasan, a kert közepén pedig egy úszómedence van. A locsolást megoldottam automata öntözőrendszerrel, így csupán a füvet kell kéthetente lenyírni, ami max 1 órás művelet.

Sohasem laknék tömbházban.

2023. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem! Szeretem, hogy akkor csinálom, amikor akarom, mellesleg a férjem és én is szeretünk kint bíbelődni, füvetnyírni, az csinálja, akinek éppen kedve van. Tudom, hihetetlen, de a fontossági sorrendben igencsak hátrasorolódik a fűnyírás, így közel sem "e köré szervezzük az életünket"... Ezt esküszöm nem is értem. :D Azt igen, ha valaki nem szereti a családi házas életet, oké. Csak ne hozzunk már ilyen hülye miérteket. :) Mondom ezt úgy, hogy 3400 nm-es, erősen lejtős telken élünk, aminek a teljes nyírása 4 óra ki és bepakolással együtt. Ebből kb. 1,5 órányi az, amit tényleg kéthetente lenyírunk, a maradékot 1-1,5 havonta. És a miénk azért átlagon felüli telek méret... Egy 600-800-as telket röhögve lenyír az ember, mire kettőt pislog és elfogy az első söre.

Szeretem a frissen nyírt fű illatát, szeretek grillezni a kinti konyhában, vagy összejönni a barátainkkal a teraszon, csobbanni a medencében, amikor kedvünk van, mezitláb mászkálni az udvaron, hallgatni, ahogy a madarak mondják a magukét, lesni a sünik éjszakai hajszáját, egyszerűen mindent...

A konyhakertünk mélymulcsos. Ha összeadom heti max másfél órát vesz igénybe a gondozása. Lecsipkedni, kötözni, ültetni, leszedni a termést, néha kihúzni pár szál gazt. Kevesebb, mintha elsétálnék a boltba zöldségért heti kétszer. Cserébe megszagolom a frissen leszedett paradicsomot és egyszerűen, hát na... szerintem ezt nem kell ecsetelnem annak, akinek van saját, vagy feltudja idézni a gyermekkorát a nagyi kertjében! Senki nem tartott fegyvert a fejünkhöz, hogy konyhakertet akarjunk csinálni, sehol nem kötelező... Kapálni utálnék is, ezért sem ezt a formát választottuk.

Egyszerűen jó nézni, ahogy a pici magokból hatalmas növények lesznek, fejlődik, virágzik, növekszik a termés, stb. Mindennap úgy megyek ki a kertbe mustrára, mint egy bezsongott kisgyerek, mert mindennap van valami újdonság. A 3 éves kislányom most egy, a madarak által elszórt magról kikelt napraforgót les lelkesen. Mindennap többször megnézzük és megbeszéljük mi fog történni vele 1-2 napon belül, éppen ma nyílt ki a virága. Itt minden érzékszervemmel tudok csatlakozni a természethez, ami nekem nagyon hiányzott a lakásban töltött évek alatt és imádom, hogy a gyerekemnek ilyen élményeket tudok adni!

2023. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
1-es vagyok, nyilván tisztában voltam vele, hogy majd le leszek pontozva, meg kapom az ívet, de én úgy gondolom, hogy a kérdezö feltett egy kérdést, én meg válaszoltam rá. Nem álltam neki téríteni és semmilyen véleményem nincs azokról akiknek a kert öröm és kikapcsolódás. Őszintén kívánom, hogy élvezze mindenki a kertjét meg az ahhoz kapcsolódó dolgokat akinek ez öröm, nekem nem volt az és ez ennyi.
2023. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
55%
Nem tudom miért lett lepontozva leszólva az egyes. Ez egy kérdés ő meg válaszolt. Én falusi vagyok szivesen foglalkozom kertel bizonyos mértékig. Szőlő gyümölcsfa van az alját meg nyírom. Plusz udvar utca fűnyírás. Ennyi. Munka mellett elég nem vágyom meg plusz kapás növényekre. Nyaralö mèg gyerekek voltunk jó volt. Vízpart mellett. Kesőbb már csak rendbetenni jártunk. Ha horgászni akarok kimegyek nem kell hozzá nyaraló.
2023. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

"Jajj a nagy életszervező városiak!"


Szerintem azért ennyire nagy pofával nem kell leszólni a városiakat, hiszen ott sem csak abból áll az élet, hogy szenvedsz a panelban.


Én személy szerint sosem szerettem a haszonkertet. Kertes házban nőttem fel, de világ életemben bent ülős voltam. Ma már kevésbé vagyok az, de ha tehetem inkább elmegyek valamerre otthonról.


A busz metró villamos nem is értem hogy jön ide. Pont hogy azokhoz nem kell szervezned az életed mert 5 percenként járnak. Míg vidéken sok helyen 1-2 óránként ha megy busz, ha el akarsz ugrani boltba az fél nap.


A dugót ma már pont ugyanúgy beszopod vidéki városoknál is.


A porszívózás olyan, hogy vidéken sem csinálhatsz bármit (akármennyire is ezt gondolja a sok tanulatlan). Sok helyen nem véletlenül van megszabva, mikor nem nyírhatsz füvet például. Nálunk konkrétan háború van ebből, mert az egyik suttyó este 11-kor áll neki nyírni, mert ő éjjeli bagoly. Aztán másnap ő üvölt a szomszédjával hogy délelőtt 10 órakor fű kaszáljon mert ő még aludni akar :D


A természet hangjai is tök jók főleg amikor ugat az összes kutya a környéken vagy a helyik menő csávók bőgetik a kocsit mert csak.


Az élet szervezése a paprikához meg olyan, hogy boltba amúgy is elmész. Amíg te kisétálsz a kertbe én csak kiveszem a hűtőből.


Ettől függetlenül nyilván a kertes házat választanám. Mert tény, hogy megvannak az előnyei, de messze nem csak előnyei vannak és nem feltétlenül kell zsigerből lenézni mindenkit aki "városi".

2023. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kérlek NE pontozzátok le az első válaszolót! Senkit sem kell leszólni, elítélni, lepontozni attól, hogy mást szeret csinálni szabadidejében és esetleg máshogy éli életét.

Nagyon örülök és reméltem is, hogy mindkét oldalról kapok válaszokat majd. Hiszen teljesen normális, hogy valaki szereti és imádja a kertet, más pedig egyáltalán nem és csak nyűg számára.

2023. júl. 21. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!