Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol tudok favágó rönköt/tuskót...

Hol tudok favágó rönköt/tuskót venni?

Figyelt kérdés

Téli tűzifa aprítására kellene egy nagy rönk, amin tudnám vágni a fát.

Volt egy, amit használtam 2 évig, de már túlságosan szétrohadt. Sajnos, amikor az egyik tűzifa rendelés mellé kértem egy vágórönköt, akkor ezt kaptam és már akkor sem volt jó állapotban.

Így most kéne egy új, csak nem tudom honnan. Hívtam pár helyet, de vagy nem tudtak semmit adni vagy, csak sima kuglit, amivel nem megyek sokra.


Akitől idén rendeltem, onnan lehet hogy tudnék ilyet szerezni(nem kérdeztem), de nem akarok megint vakon rendelni, hogy aztán valami szart kapjak.


Gondoltam olyanra is, hogy fűrész telepről lenne a legegyszerűbb ilyet szerezni, csak nem találtam olyat, ahol a nyers fatörzseket dolgozzák fel, csak olyat ahol a kész fát lehet megvenni.


Talán erdészetből is lehetne ilyet szerezni?


Méretben 40-45 cm átmérő és 60-70 cm magasságra gondoltam.



#favágás #favágó rönk #favágó tuskó
2023. aug. 3. 01:45
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Erdèszetnèl próbálkozzál.

Mi ki szoktunk választani egyet, kettőt a mèter fából, aztán csinálunk egyet kettőt alkalomra.

2023. aug. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha találsz valahol kezeld le fáradt olajjal párszor. Ha a külső rétege beszívja utána sokkal jobban ellen fog állni az időjárásnak.
2023. aug. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A tűzifa kuglit is méteres ronkökből vágják.Menj ki a telepre és válogass.
2023. aug. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!