Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan fúrjak ki egy rönköt?

Hogyan fúrjak ki egy rönköt?

Figyelt kérdés

Van egy szép rönk az udvarban, amibe virágot szeretnék ültetni, de nem tudom, hogy kellene akkora üreget faragni bele, hogy egy cserepet bele tudják tenni.

Nő vagyok, csak írom, hogy tudjátok.😀 Szóval olyan megoldást szeretnék, amit láncfűrész még ilyen nagy izék nélkül meg lehet csinálni.



2019. márc. 29. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Az kemény lesz gépek nélkül. Egyébként láncfűrésszel percek alatt meg lehet csinálni. Hívd oda asztalost aztán megcsinálja.

Gépek nélkül: kalapács, fa vésőkészlet és elsősegélydoboz.

2019. márc. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Hívj egy férfit akinek van láncfűrésze. Ez máshogy nem igen megy
2019. márc. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elviszem asztaloshoz, igazatok van. Csak kínlódnék vele itthon.
2019. márc. 29. 07:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is van több rönk, de mi rátettünk virágládát, cserepet.

(A rönk később szétrohad, ha beleültetsz.)

2019. márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2019. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van már egy másik, amit hasonlóan csináltam meg, ahogy a linkelt képen, csak én futó muskátlit teszek bele, hogy úgy nézzen ki, mintha a muskátli a lombja lenne. Ezt viszont egy olyan sziklakertbe tenném, amit úgy terveztem meg, hogy a lehető legtermészetesebb hatást keltse. Nem szeretnék látszó cserepeket vagy mű dolgokat oda. Ezért szeretném, hogy el legyen rejtve a rönkben a cserép.
2019. márc. 29. 14:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Tűzzel, azazhogy parázzsal is ki lehetne égetni a rönköt, vannak ezzel kapcoslatos videók a yooutube-on, illetve a leírása megtalálható Jókai Mór A koppányi aga testamentuma című művében, ahol is az öreg Máté egy csónakot készít fatörzsből a fent említett módszer alkalmazásával:


"A láp egyik szigetéről pedig maró, kék füst szálldogál már napok óta. Készül a csónak. Itt Máté bátya a mester, és mesterségének egyetlen szerszáma a tűz. Az öreg fejsze már csak a simításhoz kell. A ledöntött óriás nyárfa testébe bemarják magukat az izzó parázsszemek, és ezeknek útját igazítja Máté. Sárral körülbástyázza a mérges parázsdarabkákat, és azok vad dühvel rágják magukat arra, amerre lehet. Mélyül a csónak öble. Ha lángra lobbanna valahol kínjában a vén fa, Máté odavág egy darab sarat."

2019. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!