Kezdőoldal » Otthon » Kert » Új fűkasza nem indul hideg...

Új fűkasza nem indul hideg indításnál ?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy fieldman fzs 4004-b benzines fű kaszát ami nem akar beindulni pedig mindent a használati útmutató szerint csináltam, össze szerelés benzin bekeverés stb.

Hidegindításnál a gyújtást rá adtam de mikor próbálnám be rántani egy kis "szörcsögő" hang jön motor aztán semmi többszöri próbálkozásra sem ,elvileg pedig fel kéne pörögnie és aztán átváltani a kapcsolót.Mi lehet a gond ?


2023. aug. 6. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szívatót ráhúztad?


Próbáld meg ez a videó alapján [link]

2023. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen
2023. aug. 6. 10:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudsz képet feltenni a szívató karról? Mert sok kínai kaszánál van az hogy fordítva van rajta a jelzés, vagyis hogy akkor van szívatón amikor a jelzés szerint nincs.


A szívató kart fel, vagy le húztad? A jelzés szerint hogy van szívatón?

2023. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellene kérni egy szomszédot, hogy mutassa meg, hogy kell indítani.

A szívató karnak mindenképpen felfelé kell állni, ütközésig felvéve, minden kínainál. (Akkor is, ha más van ráírva esetleg.)

Van, ahol 5 pumpálást írnak a primer pumpán, de a valóságban ez lehet 20-nál is több, ami szükséges. Mikor érzed, hogy már kemény a gumiharang, onnantól kell még vagy 5-6 pumpálás.

Az is lehet, hogy már túlszívattad. Akkor meg ránts párat úgy, hogy a szívatót visszavetted alaphelyzetbe (lefelé).

Felpörögni akkor szokott, ha alaphelyzetbe állítod a kapcsolót. Beindításkor, szívatóval egy viszonylag alacsony fordulatszám a jellemző, mert túl dús a benzin-levegő keverék.

Ha hozzáértő ismerős se tudja beindítani, akkor meg lehet, hogy elállítódott az alapjárat valami miatt. De ha berántáskor húzod egy kicsit a gázt (vagy valaki segítő), akkor ezt meg lehet nézni.

(Ha már kínai kasza, én egy erősebbet vettem volna, ugyanennyiért.)

2023. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
megnézetem egy hozzá értő személlyel, ahogy #4 írta nincs alapjárat valahogy sikerült el állítanom ezek szerint .. köszönöm mindenkinek a hasznos választ ment a zöld pacsi !
2023. aug. 6. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!