Kezdőoldal » Otthon » Kert » Motoros fűkasza bejáratása...

Motoros fűkasza bejáratása megszakadt. Gond?

Figyelt kérdés
Elkezdtem bejáratni az új motoros fűkaszámat, a tank felénél közbeszólt az élet, el kellett menjek, ezért megszakítottam a folyamatot (nem akartam kint hagyni). Úgy terveztem, másnap folytatom. Lehet valami gond, hogy megszakadt a bejáratás?

2023. aug. 8. 21:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
8 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
A kaszával dolgozni kell,azért van .
2023. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem a kérdést..


Nyírtad vele a füvet, majd abba kellett hagynod? Egyáltalán miért kellene egyszerre egy tank benzint elnyírni vele?


Ez nem Windows telepítés hogy nem szabad félbehagyni.. :D Majd holnap berántod azt nyírod vele tovább a füvet, azt ennyi.

2023. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

2.: azt szokták mondani, hogy egy tank benzint alapjáraton ki kell pöfögtetni a gépből, így járatod be.


Nem történt semmi baj azzal, hogy megszakadt ez a folyamat.

2023. aug. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

#3 Kik szokták ezt mondani? Huzamosabb ideig nagyon nem ajánlott alapjárat járatni mert attól elkokszosodik a motor, ami később nagyobb fordulaton leválik és meghúzhatja a hengerfalat..


Ha most tényleg kijáratott vele fél tank benzint alapjáraton, azzal lehet hogy alá is írta a gép halálos ítéletét...

2023. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, elkezdeni nagyobb baj volt. Nem tűnt fel, hogy kb soha senki semmit nem járat be így? Annyi van, hogy az első pár tank nyugisan terhelve menjen, pont nem max fordulaton. Pörgetni muszáj, akkor hűti magát normálisan és illesztések, olaj, minden akkor van üzemi hőmérsékleten. Nem rossz dolog féltankonként pihenni ilyenkor még. Aztán pár tankkal később mehet baromállat módon.
2023. aug. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

jééézusom...ennyi marhát...méghogy alapjáraton kell bejáratni, és van aki ezt beszopja...?

El kell olvasni a gépkönyvet! Azt azért adják a

géphez, hogy tudja a tulaj, mi a teendő..de alapjáratos bejáratás? Na az vágja haza a motort.

2023. aug. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Ez ilyen kocsmamérnökség... ott mindenki is tud mindent és mindenki mindenkinél jobban tudja!

Az egy tank benzin kijáratása alapjáraton az egy olyan fundamentum amit évtizedek óta senki nem mer megkérdőjelezni! Állítólag a Holt-tengeri tekercseken is említették már ezt a módszert.

Fél tank benzin elpöfögtetésétől nem lett semmi baja.

(Ha ennyitől bekokszosodik, akkor bele kell b..ni a kukába és venni valami normális gépet!)

Nem kell azonnal vészmadárkodni!

Ezek nem holmi retkes bmw meg audi motorok amik álló helyzetben képesek lekokszosodni!

2023. aug. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 3-asnak a normális választ, és köszönöm a szavazatokat.

Minden kerti gépet bejárattam eddig. A szakik azt mondták, így kell, az üzletben is ezt mondták, sőt még a használati útmutatóban is szerepel: „A bejáratást alapjáraton végezzük és nem terhelés alatt. Három

tartály benzin alapjáraton és nem terhelés alatt. 10-15 percenként

maximumra gyorsítunk 10-15 másodpercre, hogy a kipufogó

dobból kiégessük az el nem égett olajat.”

Itt szépen elmagyarázzák, miért kell bejáratni: [link]

2023. aug. 9. 13:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Ember, azt is mondja a videódban a Laci úr, hogy nem fellógatod a fára oszt járatod alapjáraton, hanem rövid menetekben használod. Mondjuk az, hogy öt percenként le kell állja a használati útmutató szerint, az megint kábé csak arra jó, hogy a felelősséget elhárítsák, életszerűséghez köze nincs.
2023. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9-es, így van, azonban a szakik, az eladók és a használati útmutatókban is úgy magyarázták, ahogy fent leírtam. A videóban szereplő fickónak is igaza van.


Miért kell „bejáratni”? Azért mert az új gépek még kopnak belül (súrlódás miatt lemorzsolódó fémszemcsék), és amíg a motor össze nem kopik, 50%-al nagyobb lehet az üzemi hőmérséklete. Valóban nem megoldás, hogy alapjáraton megy, felkötve a fára, mert akkor nem lesz kiszellőztetve, le tud tapadni az égéstermék, és eldugul a kipufogóban a szűrő, ami így nem tudja a forró levegőt kiengedni. Megjegyzem, én nem csupán hagytam alapjáraton menni, hanem 15 percenként maximum gázzal kiégettem az el nem égett olajat (azonban valószínűleg ezzel a módszerrel valóban még ugyanúgy letapadhat károsító égéstermék hosszútávon).


Azt is mondja a videós szaki, hogy először is jó minőségű olajat tegyünk bele, ugyanis az ásványi olajok 160 fokon égnek el a benzinből, a félszintetikusok 180-190 fokon, a full szintetikusok 200 felett. Bejáratás nélkül túlmelegszik hosszabb idő után, és hamarabb ég el az olaj a benzinből, vagyis olyan, mintha egy idő után csak benzinnel menne, ami nem jó, mert nyáron 40 fokban 200 fok fölé is felmehet a hengernél a hőmérséklet. Ráadásul a full szintetikus nem is képez annyi égésterméket, így nem tud eldugulni a kipufogó. Rossz minőségű olajokkal és nem megfelelő használattal ne csodálkozzunk, ha tocsogni fog az olajtól. Félszintetikust is lehet használni persze, csak be kell járatni a motort, és félóránként megállni.


A videós szaki szerint így kell bejáratni: 30 alkalommal 5 percig lehet vele vágni fél vagy háromnegyednyi gázolással (tehát terhelés alatt, nem pedig alapjáraton) nyilván nem durva szárú növényzetet, utána hagyni kell 10-15-20 percig pihenni a motort; 30 ilyen alkalom után lehet félórát nyírni vele, aztán szintúgy 10 perc pihentetés. Persze tankonként is meg lehet állni, csak akkor full szintetikus legyen benne. Ezt mondja.


Szerintem nem okoztam nagy gondot azzal, hogy közel egy órán át kipöfögtettem alapjáraton (így is megy a motor, elkezdett összekopni), de negyedóránként maxra gyorsítva, kiégetve a dobból az el nem égett olajat. Valószínűleg maradt égéstermék, de nem gondolom, hogy nagyon durván. Bizonyára nem használt neki, de nem hiszem, hogy nagy kárt okozott volna.


Úgy folytatom, ahogy a videós szaki mondta. Félszintetikus olajom van, 25:1 arányban keverve használom, és az elején 30x5perc, 15-20 perc pihentetés, majd 30x után félóránként pihentetem 10-15 percig.

2023. aug. 10. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!