Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kiszedett krumplit meddig...

Kiszedett krumplit meddig érdemes kint tartani, szárítani, mielőtt lekerülne a végleges helyére?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sáros, akkor fél napot száradjon. Ha száraz földből vetted ki, akkor semennyit.
2023. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kint kell tartani, hanem csak olyan helyen, ahol nincs se túl hideg, se túl meleg, se túl párás levegő. Ha világosban tartod, pláne nap is éri, akkor bezöldül, solanin termelődik a héjban.

Én felszedéskor raschelzsákokba rakom, és egy padlásos garázsban, ami egy nagyobb épület északi oldalán áll, és szellőzik a rossz ajtaja, úgy rakom le sorokba, hogy a sor tagjai összeérnek, de mindkét oldalról szabadon járja a levegő. Ilyen körülmények közt ki tudnak száradni annyira, amennyire kell. Most már pár héten belül hűvösebbek lesznek az éjszakák, enyhébbek a nappalok, így a krumplit majd csak akkor viszem a telelőhelyre, mikor jönnek a fagyok.

2023. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-2 napot, de lehetőleg ne ott, ahol napfény éri.
2023. aug. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, hogy napfény hatására bezöldül a krumpli. Fedett, árnyékos helyen tárolom jelenleg. Nagyon sok volt az eső, nedves is volt a föld. Azért igyekeztem leszedni róla a sarat, de ha leszárad róla a föld teljesen, akkor berakom a helyére. Köszi!
2023. aug. 10. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy a föld, ami rajta van, jól kiszáradjon. Nem napos helyen pedig napokig kint hagyhatod, semmi baja nem lesz. A levegő nem árt neki, csak a fény. A nagyon világos hely sem jó.
2023. aug. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne hagyd napon,mehet a garázsba vagy pincébe.
2023. aug. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!