Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen benzines fűnyírót...

Milyen benzines fűnyírót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kb 600nm-es teljen kellene rendszeresen füvet vágni.

Szeretném olcsóbban megúszni, de azt sem szeretném h hamar elromoljon vagy rossz legyen.

Kinek melyk típus vált be?

Nyugodtan linkelhetitek is



2023. aug. 15. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Husqvarna, Honda, Toro, emelkedő árazási sorrendben. Én ezeket a márkákat tudom ajánlani.


Motorban Honda > Kohler > Briggs & Stratton. A sajátmárkásakat érdemes kerülni, csak ha tényleg nincs több pénz.

2023. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Briggs & Stratton motorral bármelyiket vagy Hondát de az drágább.
2023. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 mindentudó99 ***** válasza:
Mcculloch Briggs motorral . Az egyszerű oldalkidobós. A lényeg a motor az első és második válaszoló is jókat írt.
2023. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Viking
2023. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos egyikük sem gyárt már fűnyírót. A Viking-et egyébként én is ajánlottam volna. Esetleg használtan még talán beszerezhető valahol, de azt alaposan le kell tesztelni.
2023. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból Husqvarna-t én amúgy se ajánlottam volna! Briggs & Stratton -motoros, abban nincs hiba, viszont a gép többi részén alkalmazott olcsó és primitív megoldások kikészítenek!


Fontos infókat amúgy kihagytál: mégis mennyi lenne rá a keret? Benzines vagy elektromos kell?


A benzinnel vagy árammal például úgy is lehet spórolni, ha minél nagyobb a gép vágószélessége, és így hamarabb le tudod nyírni, viszont a nagyobb gép értelemszerűen drágább is!

Márkákból talán: Bosch, Makita, Honda, AL-KO, Einhell, DeWalt, vagy Riwall Pro. Na meg a Milwaukee és a Ryobi is, de ez a 2 márka eléggé horror áras! Illetve általánosságban a Parkside is jó szokott lenni, igaz hogy a Lidl saját márkája, és olcsó is, de a minőséggel nem spórol!


A Briggs & Stratton -motor amúgy tényleg nagyon jó: pöccre indul, megbízható, bírja az igénybevételt, és keveset fogyaszt. Az egyetlen bibi, hogy nincs rajta leeresztő nyílás, olajcseréhez fejre kell fordítani a gépet, vagy legalábbis oldalra dönteni, hogy a betöltőnyíláson kifollyon a fáradt olaj!

2023. aug. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

Szeretném 100e alatt megúszni.

Viszont nyilván ha ott a minőség is erősen gyenge, akkor kicsit fölé is mennék.

Benzinesben gondolkodtam elsősorban. Bár sosem próbáltam de gondolom az akksis sokkal gyengéb lehet...?


Fontos még h oldal kidobása is legyen, illetve külön legyen benzin és olaj tartálya. Nincs kedven kevergetni...

2023. aug. 17. 14:02
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
Az nem baj ha nincs kedved hozzá hisz szinte mind 4 ütemü tehát nem keverékkel megy
2023. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Felpörgetném a topikot. Mivel nincs értelme heteket tölteni a kérdezz-felelekre, ezért itt a prohardveresek által összeállított lista a magyar piacon kapható benzines fűnyírókról:


[link]


Szűrj rá az igényekre és jobb képet fogsz kapni. Az árakra ne fektess nagy hangsúlyt a táblázatban, mert szezon előttiek és hiányosak is. Most egy kicsit drágább minden.


Használati útmutató a szűrés funkcióhoz:

[link]

2023. aug. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a Vikinggel hülyeséget mondtam, kiderült, hogy Stihl alá forgatták be. Hogy motorügyileg mit használnak most, az jó kérdés, mert nem találok róla információt.
2023. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!